Akay’dan Ahmet Çetin’e ‘siyaset’ mesajı

Akay’dan Ahmet Çetin’e ‘siyaset’ mesajı
Yayınlama: 27.10.2022
A+
A-

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine Mavi Liste ile katılacak olan ekibi ağırladı. Başkan Adayı Rahmi Yılmaz ve ekibiyle bir süre sohbet eden Akay, ÇTSO’ya siyasetin nasıl karıştığını açıklarken, isim vermeden ÇTSO Başkanı Süleyman Kozuva ve ekibini işaret etti. Akay ayrıca, ÇTSO’ya siyasetin şimdilerle kendisi tarafından sokulduğu söylemlerine de karşı çıkarak; Sarı Liste’nin Başkan Adayı Ahmet Çetin’in, siyaseti ÇTSO’ya sokan Kozuva ve ekibiyle yol yürümeye devam ettiği takdirde siyasetin seçime müdahil olmasının kaçınılmaz olduğu mesajını verdi

Bahse konu toplantıda, seçime siyasetin müdahil olduğu söylentileri hakkında açıklamalarda bulunan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bunu yeri geldi diye anlatayım. Ticaret ve Sanayi Odası kendi işini yapmalı diye söylemler duyuyorum. Ticaret Odasına zaman zaman siyasetin karıştığına dair söylemler duyuyorum adaylardan. Bunun bir temeli var. Ticaret ve Sanayi Odası kendi başına güçlü bir kurum, güçlü bir oda. Yerel yönetimler ve siyaset ayrı kulvarda hayatlarına devam ediyor.

“ÖNCE DÜNE BAKMAK LAZIM”

Ancak bunu kesişme noktalarının gerekçelerini önce geçmişe dönüp, bu noktaya nasıl vardığına bakmak lazım. Temeline bakmak lazım. Temeline baktıktan sonra yanlışa yanlışla karşılık vermek takibi doğru değil. Ancak eğer bu durumlara siyaset giriyor diye bugün söylem varsa, dün de siyasete dışarıdan Ticaret Odasının seçim atmosferine dönüştürüldüğü manzaraları hatırlıyor olmak lazım. Dolayısıyla dünün ne olduğunu yorumlamadan sadece bugün üzerine fotoğraf çekmek doğru değil.

“ÇTSO’YU SEÇİM OFİSİNE ÇEVİRDİLER Mİ ÇEVİRMEDİLER Mİ?”

Siyasetin bugünkü seçimlerle müdahale etmesini doğru bulmuyorum. Katılıyorum, ancak bu noktaya nasıl geldiğini önce dönüp aynaya mı bakılır, etrafına mı bakılır, herkes birbirine mi bakar, bu işleri, bu görevleri yapanlar bu hassasiyetle davrandılar mı davranmadılar mı, ticaret odasını seçim ofisleri çevirdiler mi çevirmediler mi diye bir bakmak lazım. Bunu söyleyenleri görüyorum, duyuyorum. İnşallah bundan sonra bu güne kadar yaşananlardan herkes tecrübe edinirler. Bugüne kadar bu hassasiyetle davranmayanlar inşallah bundan sonra davranırlar.

“ADIM ADIM, ADRES ADRES ANLATIRIM”

Dönüp dolaşıp sanki sürekli siyasetin bir müdahalesi varmış gibi bir algı yaratmaya çalışmanın, çabalamanın kimseye faydası yok. Konuşmaya başlarsak bu noktada herhalde çok fazla şey söylemesi gereken kişilerden biri benim. Bunları da anlatmaya başlarım adım adım, adres adres. O yüzden bunlara gerek yok. Bunları sürekli bir baskı mekanizması gibi sunmayı da doğru bulmuyorum.

“FATURA BUGÜNE KESİLEMEZ

Doğru iş yapacaksak hepiniz ticaretle uğraşan insanlarsınız. Tabi ki siyasetle uğraşan insanlar da olabilir. Bunlar çakışabilir. Görevleri ve konumları ayrı ayrı yerlerde yorumlamazsak, ben hem ticaret odasında olayım, hem siyaseti de buna angaje edeyim dediğiniz anda bugünkü sonuçlar ortaya çıkıyor. Bugünkü sonuçları bugüne ait faturalandırmaya kimsenin hakkı yok.

“ÇTSO KENDİ YOLUNDA İLERLEMELİ”

Sanıyorum ne demek istediğim anlaşıldı. Sürekli bu konu gündeme getiriliyor. Ticaret odasının gerçekten kendi yolunda, yerel yönetimlerle, herkesle işbirliği içinde bölgeye katkı sağlaması adına yol almasına ihtiyaç olduğunu düşünenlerden bir tanesiyim.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.