Akay-Yüceer yarışı: Tarih tekerrür mü ediyor?

Akay-Yüceer yarışı: Tarih tekerrür mü ediyor?
Yayınlama: 22.11.2023
A+
A-

Yerel seçimlere kısa bir zaman kala gözler, CHP’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayının kimin olacağına çevrildi. CHP içerisinde Büyükşehir adaylığı için ön plana çıkan isimler Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve CHP eski Milletvekili Candan Yüceer olurken bu durum, 2014 yılında CHP Çerkezköy Belediye Başkan adayını belirlemek için yapılan ön seçimi akıllara getirdi

Gazete Havadis- 2024 Mart’ında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için CHP’de Vahap Akay ve Candan Yüceer’in isimleri ön plana çıkarken, geçmişe baktığımızda bu ikilinin ilk kez karşı karşıya gelmediğini görüyoruz.

2014 yılında yapılan yerel seçimler öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi, Çerkezköy Belediye Başkan adayını belirlemek için ön seçim yoluna gitmişti. 10 yıl önce yapılan ön seçimde sandığa Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde yetişen siyasetçilerden Metin Dönmez, Vahap Akay ve Ensar Sivri’nin yanı sıra sürpriz bir isim dahil olmuştu, Remzi Garip.

Ön seçim kararı alınana kadar CHP’nin kapısından içeri adım atmayan Çerkezköy Belediye eski Başkanı Remzi Garip, Milletvekili Candan Yüceer’in desteğiyle aniden partili olup ön seçime katılmıştı. Ön seçimde Yüceer’in açık desteğine rağmen Vahap Akay’a yenilen Garip, soluğu AKP’de alarak AKP’den Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi olmaya karar vermişti.

BİN 481 ÜYEDEN 616’SI AKAY DEMİŞTİ

Bin 481 geçerli oyun 616’sını alan Vahap Akay, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Çerkezköy Belediye Başkan Adayı olmuştu. Ön seçimde Remzi Garip 515 oy alırken, Metin Dönmez 168, Ensar Sivri ise 182 oy almıştı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.