Akay: Hedefimiz tüm belediyeleri kazanmak

Akay: Hedefimiz tüm belediyeleri kazanmak
REKLAM ALANI
Yayınlama: 21.11.2023
A+
A-

Çerkezköy Belediye Başkanı ve CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Vahap Akay, Gazeteciler Abdulkadir Kıldıze ve Alper Karahan’ın sunduğu Klişe’ye konuk oldu. Başkan Akay, 2024 yerel seçimlerinde 2014 ruhunu yeniden yakalayacaklarını ifade ederek, “Hedefimiz tüm belediyeleri kazanmak” açıklamasında bulundu

Bölgenin en çok izlenen YouTube kanalı olan Klişe’nin yeni konuğu, Çerkezköy Belediye Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Vahap Akay oldu. Başkan Akay, Gazeteciler Abdulkadir Kıldıze ve Alper Karahan’ın sorduğu soruları içtenlikle cevapladı.

“2014’te CHP 12-0 yaptı. 2019’da 4 belediye kaybetti. Siz de diğer adaylar da ’12-0 yapacağız’ diyorsunuz. Büyükşehir Belediye Başkanı bunda etkili bir figür mü? Büyükşehir Belediye Başkanının doğru olması yeniden 12-0’ı getirir mi?” sorusunu yanıtlayan Başkan Akay, şu ifadeleri kullandı:

“Tabi ki etkendir. Bir seçim kampanyası süreci yaşanacak. İlçe belediye başkan adayları belirlenecek ve 11 ilçede seçim kampanyası yönetecek bir büyükşehir belediye başkan adayı olacak. 11 ilçenin tamamında bir enerjiye ihtiyaç var. 11 ilçede belediye başkan adaylarıyla, ilçe örgütleriyle, il örgütleriyle hep beraber bir kaynaşmaya ihtiyaç var. Sokakta, sahada rakiplerle mücadeleye, vatandaşa kendini anlatmaya ihtiyaç var. Bir ilçenin seçim kampanyasında, Büyükşehir Belediye Başkanı adayının da o sürece etkisi ve katkısı vardır. 2024’te elimizde olan 7 ilçe ve büyükşehiri elimizde tutarak, diğer 4 ilçeyi de kazanma hedefiyle yola çıkacağız. Bu hedef de Tekirdağ da yeniden 2014 ruhunu geri getirecek. Burada doğru olan, Cumhuriyet Halk Partisinin en fazla oy alacak belediye başkan adaylarını göreve getirmesidir. Bu noktada da hiçbir şüphem yoktur. CHP bu noktada en iyi tercihleri kullanacaktır. Tekirdağ 2014’te Türkiye’de tekti. Yeniden aynı hedefle yola çıkacağız.”

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.