Ahmet Çetin, mecliste çark etti! Sarı liste basını toplantılarda istemiyor

Ahmet Çetin, mecliste çark etti! Sarı liste basını toplantılarda istemiyor
Yayınlama: 24.01.2023
A+
A-

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası meclis toplantısında, mavi ve yeşil listenin meclis üyeleri basının da toplantılara kabul edilmesiyle ilgili önerge verdi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde toplantıların basına açılacağını duyuran Ahmet Çetin ve sarı listenin 32 meclis üyesi, söz konusu önergeye ret verdi.

Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla odanın tertip ettiği toplantıda, meclis toplantılarına basının alınması ile ilgili kararlı konuşmuştu. Önerge geldiği takdirde basının da toplantılara kabul edileceğini belirten Çetin, meclis toplantısında çark etti.

TOPLANTIDA BAŞKA, MECLİSTE BAŞKA

Mavi ve yeşil listenin meclis üyeleri, 24 Ocak Salı günü gerçekleşen meclis toplantısında basının toplantılara kabulü ile ilgili bir önerge hazırlayarak meclise sundu. Mecliste oylanan önerge, 14 meclis üyesinin kabul 32 meclis üyesinin ise ret oyu kullanması ile meclisten geçemedi. Önergeye kabul oyu verenler arasında Şaban Kardeş ve 2 sarı liste meclis üyesinin yanı sıra yeşil ve mavi listeye mensup meclis üyelerinin olduğu öğrenildi. Öte yandan Ahmet Çetin’in toplantıda üstüne basa basa kabul edeceğini belirttiği önergeye, mecliste ret oyu kullanması akıllarda soru işareti yarattı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.