Yüksel’den ‘Genç Kart’ müjdesi

Yüksel’den ‘Genç Kart’ müjdesi
Yayınlama: 13.02.2024
A+
A-

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, gençlere yönelik vaatlerini peş peşe sıraladı. Yüksel, üniversite sınavına girecek öğrencilere maddi destekten, toplu taşımada avantajlara kadar bir dizi yenilikçi adım atılacağını duyurdu

Yüksel, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı videolarla, gençler için bir dizi proje açıkladı. Üniversite sınav giriş ücretlerinin öğrencilere “harçlık” olarak iade edileceğini belirten Yüksel, ayrıca öğrencilere toplu taşımada aylık 30 biniş hakkı ve %40 indirim sağlanacağını vurguladı.

GENÇ KART AVANTAJLARI

Yüksel’in açıklamalarına göre, Genç Kart sahiplerine belediyeye ait kafe ve sosyal tesislerde kullanılmak üzere aylık 250 TL’lik alışveriş hakkı yüklenecek. Kart sahipleri bu hakkı tükettikten sonra da %20 indirimle alışveriş yapma fırsatına sahip olacaklar.

EĞİTİM DESTEKLERİ VE DENEME SINAVLARI

Genç Kart sahipleri, yayınevleriyle yapılacak anlaşmalar sayesinde yardımcı ders kitaplarından %50’ye varan indirimlerle faydalanabilecek. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla, TYT ve AYT’ye hazırlanan tüm öğrencilerin deneme sınavlarına da ücretsiz katılım sağlanacak.

İNTERNET DESTEĞİ VE GENÇLİK MERKEZLERİ

Yüksel, Genç Kart sahiplerine aylık 5 GB internet desteği sağlanacağını, gençlik merkezleri ve kafelere kolay ulaşım için toplu taşıma biniş haklarının verileceğini duyurdu.

Yüksel, gençlere yönelik projeleri açıklamaya devam edeceklerini söyledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.