TRAKYAKA’dan Büyükşehir projesine %45’lik destek

TRAKYAKA’dan Büyükşehir projesine %45’lik destek
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.05.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Dört Mevsim Turizm Rotasının Oluşturulması ve Gastronomi Okulu Kurulması projesinin uygulama sözleşmesi Tekirdağ’da imzalandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında atılan imzalar ile “Dört Mevsim Turizm Rotasının Oluşturulması ve Gastronomi Okulu Kurulması” projesinin başlangıcı yapıldı. Uygulaması 18 ay sürecek projenin sözleşmesini Trakya Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Mahmut Şahin, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi adına da Başkan Kadir Albayrak imzaladı.

Proje kapsamında, Tekirdağ’a özgü yöresel lezzetlerin tanıtılması amacıyla, Tekirdağ’ın anıtsal yapılarından biri olan Sarı Köşk’te Uygulamalı Tekirdağ Gastronomi Okulu kurulacak. Böylece tarihi binanın yeni bir fonksiyon kazanması sağlanacak. Tekirdağ Uygulamalı Gastronomi Okulu ile birlikte Tekirdağ’a özgü yemek ve tatlıların tanıtılması amacıyla Yöresel Restoran açılacak. Ayrıca proje kapsamında Tekirdağ mutfak envanteri oluşturulacak.

Toplam bütçesi 2.757.664 TL olan projenin % 45’i (1.240.948,85) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.