TRAKYAKA, Dünya Turizm Örgütü’ne üye oldu

TRAKYAKA, Dünya Turizm Örgütü’ne üye oldu
Yayınlama: 13.06.2023
A+
A-

Trakya Kalkınma Ajansı, sürdürülebilir ve evrensel olarak erişilebilir turizmin teşvik edilmesinden sorumlu Birleşmiş Milletler kuruluşu olan Dünya Turizm Örgütü(UNWTO) üyesi oldu. Ajansın 2023 ilk çeyreğinde Dünya Turizm Örgütüne yaptığı üyelik başvurusu kuruluşun 118’nci Yürütme Konsey’inde kabul edildi

Turizm alanında yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalar yürüten Ajans, sektörün en önemli oyuncularının ve karar vericilerin yer aldığı Dünya Turizm Örgütüne üyelikle sektörde bağlantılarını güçlendirmeyi ve yeni projeler geliştirmeyi hedefliyor.

Dünya Turizm Örgütü’nün bağlı üyeleri; turizm sektöründe faaliyet gösteren 500’den fazla şirket, eğitim kurumu, destinasyon ve sivil toplum kuruluşundan oluşuyor. Bağlı üyeler misyonunu; Dünya Turizm Örgütüne üye devletler ile bağlı üyeler arasında küresel bilgi alışverişini teşvik etmek ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin tanıtımına katkıda bulunmak olarak tanımlıyor. Üye kuruluşlar Dünya Turizm Örgütü’nün ağı ve kanalları aracılığıyla yerel, ulusal ve küresel alanda görünürlük elde etme imkânına kavuşuyor.

Bağlı üyelerin global üyeleri arasında Tripadvisor, IATA ve Dünya Turist Rehberleri Birliği gibi kurumların yanı sıra Türkiye’den Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD), Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Boğaziçi Üniversitesi ve Concorde De Luxe Resort Otel’in de bulunduğu toplam 6 üye bulunuyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.