Trakya sağlık altyapısını incelediler

Trakya sağlık altyapısını incelediler
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.07.2023
A+
A-

“HealthTürkiye” markasının uluslararası tanıtımı amacıyla Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş.(USHAŞ) ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile Orta Avrupa ve Balkan ülkelerinden oluşan basın heyeti Trakya’da ziyaretlerde bulundu

“HealthTürkiye” markasının uluslararası tanıtımı amacıyla Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş.(USHAŞ) ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile Polonya, Romanya, Bulgaristan, Sırbistan ve Yunanistan’dan katılım sağlayan yetkililer ve basın heyeti Trakya’da bulunan özel ve kamu hastanelerini ziyaret etti. Edirne, Lüleburgaz, Çorlu ve Tekirdağ olmak üzere 4 hastaneyi içeren gezi kapsamında ilgili ülkelerin basın mensupları ve sağlık yetkilileri Trakya’nın sağlık altyapısını görme ve inceleme şansına sahip oldular. Heyetle bir araya gelen Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, sağlık turizmi konusunda Türkiye’nin ve Trakya’nın güçlü bir altyapıya sahip olduğunu söyledi. Şahin şunları söyledi: ”Ajansımız tarafından 2017 yılından bu yana yürüttüğümüz sağlık turizmi çalışmalarında bu kez USHAŞ ve TGA iş birliğinde 5 farklı ülkeden 9 basın temsilcisini bölgemizde ağırladık.  Heyet, hem sağlık tesislerimizin medikal turizm anlamında sunduğu hizmetleri yerinde gördü ve hem bölgemizin tarihi, turistik ve gastronomik unsurlarını deneyimlemiş oldu. Güzel izlenimlerle bölgemizden ayrıldılar.”

Basın temsilcileri medikal turizm alanında hizmet veren ve Health Türkiye portalında yer alan kamu ve özel sağlık tesislerini inceledi. Ziyaret edilen hastanelerde yapılan tanıtım sunumların ardından hastanede bazı bölümler ve örnek hasta odaları gezildi. Gazeteciler özellikle sağlık tesislerinde öne çıkan tedaviler, hastanelerin sağlık hizmeti verdiği yabancı hasta sayıları, tedavi ücretleri ile sağlık turistlerine sunulan diğer hizmetler konusunda hastane yetkililerinden bilgi aldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.