Sırada ‘Meydan Projesi’ var

Sırada ‘Meydan Projesi’ var
Yayınlama: 05.07.2013
A+
A-

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı’ da halen devam eden ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verdi. 25 Milyon TL’ye yakın yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Mandalı, kültür merkezi, spor salonu, üst geçit, aydınlatma, park, kaldırım, dere ıslahı, stat, asfalt ve beton yol gibi çalışmaların yanında, çevre yolunun tamamlanması ile birlikte, altında 1500 araçlık otopark olan meydan projesine de başlayacaklarını ifade etti.
mandalıÇerkezköy Havadis- Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ilçede yapılacak yatırımlar ile ilgili bilgi verdi.

İLLER BANKASI 6 MİLYON TL’LİK KREDİYİ ONAYLADI

Daha önce İller Bankası’na 6 milyon TL’lik kredi başvurusu yaptıklarını ve talebin geçtiğimiz günlerde kabul edildiğini dile getiren Mandalı, buradan gelecek parayla 30 kilometrelik asfalt ve beton yol yapacaklarını söyledi.

1500 ARAÇLIK OTOPARK İNŞAA EDİLECEK

Mandalı, şu an proje aşamasında olan Kültür Merkezi, Spor Salonu, Üst Geçit ve çevre yolunun tamamlanmasıyla birlikte başlanması planlanan Meydan Projesi için 25 milyon TL’lik yatırım yapılacağı bilgisini de verirken, Meydan Projesi kapsamında yer altında yaklaşık 1500 araçlık otopark ve Türk Hamamı yapılacağını belirtti.

SÜNNET ŞÖLENİ ERTELENDİ

Açıklamasının devamında, Toplu Sünnet Şöleni’nin ihalesinin yapıldığını ancak firmadan kaynaklı olarak ihale ile ilgili bazı sıkıntılar yaşandığını söyleyen Mandalı, “Toplu Sünnet Şölenimizin ihalesini yaptık fakat ihaleye giren bir firma tarafından şikayet dilekçesi verildi. Dosyalar bu sebeple K.İ.K.’e gitti. Buradan gelecek kararı bekliyoruz. Normalde festivali 4-5-6-7 Temmuz’da yapmayı planlıyorduk ama festival ileri tarihe ertelendi” şeklinde konuştu. Kapaklı’ da süren dere ıslahı çalışmaları için de ihale tarihinin belli olduğunu belirten İrfan Mandalı, bu bağlamda 1 milyon TL’ye yakın bir yatırım yapılacağını ifade etti.
‘
GÜNEŞ ENERJİLİ’ KALDIRIM YAPILACAK

Ardından, İsmetpaşa Mahallesi’nde yapılcak kaldırımlar için de ihalenin yapıldığını dile getiren Mandalı, “Yapacağımız çalışma sonunda, kaldırımlarda güneşten enerji alarak led ışıklandırma sistemi olacak. Ayrıca, engelli vatandaşlar için de taşlar konulacak” dedi.
PROJELER HAYATA GEÇİYOR
Mandalı, konuşmasının devamında, “Kazak Gölü’nde 3 kilometre bordür taşı için 700 bin TL harcanacak. Stadımızda çalışmalar devam etmekte. Prosedür gereği ancak 2 yıl sonunda stadı 10 yıllığına kiraladık. Buraya da 950 bin TL yatırım yapıyoruz. Bunun dışında çakıl taşı ihalemizi de gerçekleştirdik. Köylere hizmet götürme çalışmaları kapsamında, köylerdeki okul bahçelerine oyun grupları yerleştireceğiz. İlçemize 350 bin TL tutarında yeni duraklar koyacağız. İlçe girişine yeni aydınlatmalarımız yerleştiriliyor. Bunun da tutarı 300 bin TL. İsmetpaşa Mahallesi’nde 20 dekar alanda çok büyük bir park projemiz var. İçinde iki amfi tiyatro, iki havuz, yürüyüş parkuru da olacak” bilgilerini aktardı.

25 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPILACAK

Meydan Projesi haricinde, diğer yatırımlara toplam 25 milyon TL’ye yakın kaynak aktaracaklarını vurgulayan Başkan Mandalı, “Şu anda kasamızda 7 milyon TL para var. İller Bankası’ndan 6 milyon TL gelecek. 2013 yılı içinde 7-8 milyon TL gelir elde edeceğiz. Yani 1 TL borç yapmadan tüm bu hizmetleri gerçekleştireceğiz. İller Bankası’ndan da parayı 5 yıl geri ödemeli alacağız. İlçemizdeki nüfus artışını da göz önünde bulundurursak borç kendinden sıfırlanmış olacak” diye konuştu.

KAYMAKAM 1.5 AY İÇİNDE GELECEK

Mandalı ayrıca, Kapaklı’ya gelecek Kaymakamın 1-2 hafta içinde belli olacağını da kaydederken, 1.5 aya kadar da ilçeye geleceğini söyledi.
YAPILAN HER HİZMETİN YANINDAYIZ
Öte yandan, Mandalı’nın konuşması esnasında, Meclis Üyesi Ali Doğuş, Mandalı’nın açıklamalarına yönelik olarak, “Bu kadar çalışmanın 9 aya sığdırılmış olması ne kadar doğru bilemiyorum. Keşke tüm bunları 5 yıla yaysaydık. Ama yine de vatandaşlar için yapılan her hizmetin yanındayız. Teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.