Şehir Tiyatrosu bu kez de Kırşehir’de sahne aldı

Şehir Tiyatrosu bu kez de Kırşehir’de sahne aldı
Yayınlama: 20.11.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Şehir Tiyatrosu, Kırşehir Belediyesi tarafından organize edilen 1. Tiyatro Festivali’nde sahne aldı. “Karmakarışık” adlı oyun Kırşehirli tiyatroseverler tarafından büyük beğeni topladı

Kırşehir Belediyesi 1. Tiyatro Festivali’nde tıklım tıklım dolu salonda “Karmakarışık” adlı oyunu sahneleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları ayakta alkışlandı. Oyun sonunda Kırşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cumhur Uzun tarafından sanatçılara plaket takdim edildi.

ALBAYRAK: “ŞEHİR TİYATROMUZ KIRŞEHİR’DE İLİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETTİ”

Cumhuriyetin 100. yılında önemli bir projeyi daha hayata geçirmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız 2023 yılında hizmete sunmanın gururunu yaşadığımız şehir tiyatromuz ilimizi ulusal alanda da en iyi şekilde temsil ediyor. Tüm sanat dallarını kapsamaya çalışan, bireysel ve toplumsal değerleri temel alan özgün sanat eserleri üretmek üzere her zaman güzeli ve iyiyi aramak için yola çıkan ve her durumda köklerinden beslenip evrensele ulaşmak için devamlı gelişmeyi amaçlayan bir sanat kurumu olmasını hedeflediğimiz Şehir Tiyatromuz, kurulduğu günden bu yana hem ödüllere doymuyor hem de sahnelediği tüm oyunlarla izleyicilerin takdirini kazanıyor. Kırşehir Belediyesi’nin düzenlediği 1. Tiyatro Festivali’nde “Karmakarışık” adlı oyunla Kırşehirli tiyatroseverlerin gönüllerini fetheden tüm şehir tiyatrosu ekibimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletimizin güzel sanatlar sevgisini, her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek yükseltmek milli ülkümüzdür’ sözünden hareketle, şehir tiyatrolarımız bünyesindeki tiyatro sanatçılarımızın, Atamızın bu sözünü gerçekleştireceklerine yürekten inanıyor, başarılarla dolu yıllar diliyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.