Şehir Tiyatrosu 23-24 sezonunu açtı

Şehir Tiyatrosu 23-24 sezonunu açtı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.09.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Şehir Tiyatrosu, 2023-2024 sezonunu ‘Karmakarışık’ adlı 2 perdelik komedi oyunuyla açtı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Şehir Tiyatrosu, 2023-2024 sezonunun ilk oyunu olan ‘Karmakarışık’ ile tiyatroseverlerin karşısına çıktı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz Sahnesinde gerçekleştirilen tiyatro oyunu izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı ve ayakta alkışlandı.

BAŞKAN ALBAYRAK: “ŞEHİR TİYATROMUZA BAŞARILARLA DOLU NİCE SEZONLAR DİLİYORUM”

Cumhuriyetin 100. yılında önemli bir projeyi daha hayata geçirmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak: “Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlayacağımız 2023 yılında hizmete sunmanın gururunu yaşadığımız şehir tiyatromuz 2023-2024 sezonuna ‘Karmakarışık’ adlı güzel bir oyunla merhaba dedi. Tüm sanat dallarını kapsamaya çalışan, bireysel ve toplumsal değerleri temel alan özgün sanat eserleri üretmek üzere her zaman güzeli ve iyiyi aramak için yola çıkan ve her durumda köklerinden beslenip evrensele ulaşmak için devamlı gelişmeyi amaçlayan bir sanat kurumu olmasını hedeflediğimiz Şehir Tiyatromuz, kurulduğu günden bu yana hem ödüllere doymuyor hem de sahnelediği tüm oyunlarla izleyicilerin takdirini kazanıyor. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletimizin güzel sanatlar sevgisini, her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek yükseltmek milli ülkümüzdür’ sözünden hareketle, şehir tiyatrolarımız bünyesindeki tiyatro sanatçılarımızın, Atamızın bu sözünü gerçekleştireceklerine yürekten inanıyor, şehir tiyatromuzun 2023-2024 sezonu ilk oyunu olan ‘Karmakarışık’ adlı oyunun sahnelenmesinde emeği geçen herkesi kutluyor ve başarılarla dolu nice sezonlar diliyorum. dedi.

İngiliz Oyun Yazarı Ray Cooney tarafından kaleme alınan, bir otelde gerçekleşen ve içinden çıkılmaz bir hale gelen komik olayların anlatıldığı 2 perdelik oyunun Rejisörlüğünü Ömer Naci Topcu yaptı. 28-29-30 Eylül 2023 tarihlerinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz sahnesinde oynanacak olan tiyatro oyununu izlemek isteyenler https://tiyatro.tekirdag.bel.tr/ adresinden online olarak biletlerini alabilirler.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.