Şehir Tiyatroları sınavı başladı

Şehir Tiyatroları sınavı başladı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.01.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Şehir Tiyatroları için ilk adımı attı. Tiyatroyu yaygınlaştırmak ve şehrin kültürel yapısına katkıda bulunmak amacıyla belediye bünyesinde kurulan şehir tiyatrolarına alım için sınavlar başladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Alpaslan Kurtoğlu, Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürü Alpay Aksum, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Sanat Teknik Müdürü Hakan Özdemir, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Sanat Teknik Müdür Yardımcısı Recep Yayla, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Başrealizatör Necati Şentürk, Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Çağatay Çiftçi, Rejisör Bilge Emin, Ses Sanatçısı Salih Demirci ve Rejisör Sinan Kaya’nın seçili kurul olarak katıldığı sınavlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştiriliyor.

Tiyatro Oyuncusu, Sahne Amiri, Işıkçı-Sahne, Stüdyo, Kondüvit, Sahne Makinisti, Sahne Aksesuarcısı, Kostümcü, Kuaför ve Grafik ve Fotoğraf Teknisyeni kategorilerinde adayların yeteneklerini gösterdiği sınavlara yoğun ilgi gösterildi. Dört gün sürecek olan sınavlar sonrasında Şehir Tiyatrolarında görev yapacak personel belirlenmiş olacak.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.