“Seçimi ikimizden biri kazanacak”

“Seçimi ikimizden biri kazanacak”
Yayınlama: 04.02.2014
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy Belediye Başkan adayı Vahap Akay, CHP İlçe Başkanı Saim Özkan, CHP Belediye Başkan aday adaylarından Ensar Sivri ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Çerkezköy Belediye Başkanı ve Ak Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Ali Ertem’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaretlerinden ötürü Akay ve ekibine teşekkür eden Ertem, 30 Mart’ta yapılacak olan Yerel Seçimlerin kendisi ile Vahap Akay arasında geçeceğini belirterek; “Yerel seçimlerin ardından Çerkezköy Belediye Başkanlığı makamına şu an burada bulunan iki adaydan birisi oturacak. Bu nedenle bizim bu yarışı tatlı bir rekabet ortamında götürerek diğer siyasi parti mensuplarına ve Çerkezköy halkına örnek olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı
Çerkezköy Havadis- CHP Çerkezköy Belediye Başkan adayı Vahap Akay, Çerkezköy Belediye Başkanı ve Ak Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Ali Ertem’i makamında ziyaret etti.
IMG_1637“TATLI BİR REKABET OLSUN”
Salı günü saat 10.30’da Ali Ertem’i Belediye Başkanlığı makamında ziyaret eden CHP Çerkezköy Belediye Başkan adayı Vahap Akay, 30 Mart’ta yapılacak olan seçimlerin Çerkezköy için hayırlı olmasını diledi. Seçimlerde tatlı bir rekabetin yaşanmasını arzu ettiklerini belirten Akay, kendilerini makamında ağırladığı için Başkan Ertem’e teşekkürlerini sundu.
“ÖNEMLİ OLAN KALP KIRMAMAK”
Akay’ın konuşmasının ardından söz alan Başkan Ertem, Belediye Başkan adaylığının Vahap Akay’a, ailesine ve Çerkezköy halkına hayırlı olmasını dilediğini belirterek; “Siyasi partiler Demokrasinin ve yaşamın vazgeçilmezi konumundalar. Bizler de Çerkezköy’de siyasi partilerin temsilcileri olarak bu süreci en yoğun şekilde yaşamak durumundayız. Ben şahsım ve partim adına sürecin sizin de bahsettiğiniz gibi tatlı bir rekabet ortamında geçmesini arzu ediyorum. Eleştiri muhakkak yapılır fakat önemli olan kalp kırmamaktır. Ben Cumhuriyet Halk Partisi ve Başkan adayları Sayın Vahap Akay’ın bu tarz söylemlerde bulunmayacağından eminim ama maalesef bazı arkadaşlar bu hususta pek de dikkatli değiller” dedi.
“1 NİSAN’DA İKİMİZDEN BİRİ YÖNETECEK”
Yerel seçimlerin ardından Çerkezköy Belediye’sini kendisinin ya da Vahap Akay’ın yöneteceğini belirten Ertem; “1 Nisan günü Çerkezköy Belediyesi’ni ya ben ya da Vahap Akay kardeşim yönetecek. Şu anki siyasi ortam bunu gösteriyor. Hal böyle olunca da öncelikle benim ve Vahap Akay’ın söylemlerimize dikkat etmesi ve diğer siyasi parti mensupları ile vatandaşlarımıza örnek olması gerekiyor” diye konuştu.
“SEVİYEYİ KORUMAMIZ GEREKİYOR”
Ertem’in ifadelerinin ardından bir açıklama yapan Vahap Akay, seçim sonrası siyasiler olarak yüz yüze bakacaklarını belirterek; “1 Nisan günü rakip olduğumuz siyasi kişiliklerle tekrar yüz yüze bakacağız. Bu nedenle seviyeyi korumamuz gerekiyor” şeklinde konuştu.
“SEÇİM SONRASI ÇOK ÖNEMLİ”
Seçim sürecini daha önce iki kez yaşadığını belirten Ertem; “Önceki tecrübelerimden ötürü seçim sonrasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Siyasiler olarak seçim sonrasını hesap etmeli, söylemlerimizi ona göre belirlemeliyiz. Maalesef bazı arkadaşlarımız bu hususa gereken önemi veremiyor. Bunun nedeni de bu arkadaşlarımızın arsızluı olsa gerek” ifadelerini kullandı.
OTOPARK KONUSU GÖRÜŞÜLDÜ
Akay ile yaptığı sohbetin ardından CHP İlçe Başkanı Saim Özkan’a, daha önce ‘Kapalı Otopark’la ilgili gazetelere verdiği bir demeci hatırlatan Ertem; “Sayın Saim Özkan gazetelere otoparkın tek girişi olduğu şeklinde bir demeç vermiş. Hazır kendisi buradayken otoparkın hem Öztrak Caddesi hem de Atatürk Caddesi yönünden iki adet giriş ve çıkışı bulunduğunu belirtmek isterim” dedi. Ertem’in ifadelerinin ardından konu ile ilgili bir açıklama yapan Saim Özkan, yüklenici firma ile yaptığı görüşmede yanlış bilgilendirildiğini belirtti. Özkan ayrıca Otoparkın engelli asansörü sıkıntısının da olduğunu ifade etti.
OTOPARK CUMA GÜNÜ AÇILACAK
Kapalı otopark konusunun açılmasının ardından CHP Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Ertem’e kapalı otoparkın ne zaman faaliyete geçeceğini sordu. Akay’ın sorusu üzerine ilgili birimlerle telefon görüşmesi yapan Ertem, Otoparkta çalışacak olan görevli sıkıntısının giderildiğini ve Otoparkın Cuma günü faaliyete geçirileceğini belirtti.  IMG_1631

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.