Program yapımcısının sunucuları taciz ettiği iddia edildi

Program yapımcısının sunucuları taciz ettiği iddia edildi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.10.2017
A+
A-

 
Ulusal bir TV kanalı adına ‘Köşe Bucak Trakya’ isimli bir program yapan 52 yaşındaki D.K.’nin, sunuculuk yapmak için yayına aldığı 17 yaşındaki S.M.’yi taciz ettiği iddia edildi. Kendini işe alan D.K.’nin fiziki tacizine maruz kaldığını ailesine ve erkek arkadaşına anlatan S.M.’nin, daha sonra jandarma karakoluna giderek D.K.’den şikayetçi olduğu öğrenildi

KIYAFETİNİN UYGUN OLMADIĞINI SÖYLEDİ
26 Eylül Salı günü Tekirdağ’ın Saray İlçesi’nde meydana geldiği iddia edilen olayda program çekimlerinde sunuculuk yapmak için işe başlayan 17 yaşındaki S.M.; içerisinde D.K., B.B. ve E.Ç.’nin bulunduğu araca binerek Saray’ın Edirköy Mahallesi’ne doğru yola çıktı. Araç içerisinde programda konuşacağı metinleri ezberleyen S.M. ilk iş günü olduğu için kendisini işe alan D.K.’ye kıyafetinin uygunluğunu sordu. Bu soru üzerine D.K., S.M.’ye kıyafetinin köy çekimleri için açık olduğunu söyleyerek yanında getirdiği yedek kıyafetini giymesini istedi. Araç içerisinde D.K.’nin olması nedeniyle ilk olarak üzerini değiştirmekten çekinen S.M., D.K.’nin ısrarı üzerine kıyafetini değiştirdi.
İDDİALAR MİDE BULANDIRICI
Saray’ın Edirköy Mahallesi’nde program çekimlerinin tamamlanmasının ardından bir sonraki çekim yapılacak yere gidildi. Kadıköy Mahallesi’ne gelindiği sırada S.M. ile araçta bulunan E.Ç. arasında yine kıyafet konusu açıldı. E.Ç. il merkezlerindeki çekimlerde açık kıyafet; köy ve mahalle çekimlerinde ise kapalı kıyafetler giyileceğini söyledi. E.Ç. ile S.M. arasındaki muhabbeti duyan D.K. iki kızın yanına gelerek üst kıyafetleri ile iç çamaşırlarını çıkartmalarını istedi. Kıyafetlerini çıkartan kızlara yaklaşan D.K. iki kıza da fiziki tacizde bulundu.
“NE İSTENİRSE YAPIN”
Çekimlerin tamamlanmasının ardından Kırklareli’nin Vize ilçesine giden kızlara D.K. “Mağazaları gezerek reklam almak için sempatik görünün, gerektiğinde ne istenirse yapın. Siz iş yerlerinden bir şekilde kartvizit toplayın. Ben daha sonra patronlarını arayarak konuşmaları yapacağım” dedi. Kendilerine söylendiği gibi iş yerlerinden kartvizit toplayan kızlar daha sonra evlerine gitti.
SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Yaşadıklarının ardından S.M.’deki değişiklikleri fark eden erkek arkadaşı taciz olayını ortaya çıkarttı. Ailesine ve erkek arkadaşına gözyaşları içerisinde olan biteni anlatan S.M. daha sonra ailesiyle birlikte jandarmaya giderek D.K.’dan şikayetçi oldu. Olayla ilgili jandarma ekiplerince alınan ifadelerin ardından savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.
 
 

REKLAM ALANI