Ordu vatandaşları mitinge davet etti

Ordu vatandaşları mitinge davet etti
Yayınlama: 29.05.2015
A+
A-

Çerkezköy siyasetinin duayen isimlerinden Mustafa Ordu, Perşembe akşamı eski çalışma arkadaşları ile yaptığı basın açıklamasında Çerkezköylü vatandaşları, Tekirdağ’da Devlet Bahçeli’nin katılımıyla gerçekleşecek olan MHP mitingine katılmaya davet etti. Ordu ayrıca MHP’nin Tekirdağ genelinde 6 milletvekili çıkaracak potansiyele sahip olduğunu belirterek; “Şu an Tekirdağ’da MHP lehine 6-0 yapılacak bir ortam var. Bu ortamı iyi değerlendirmemiz ve en azından Tekirdağ genelinde 4 milletvekili birden çıkarmamız gerekiyor” diye konuştu.
ordu2Çerkezköy Havadis- Mustafa Ordu, 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi önemli açıklamalarda bulundu.
BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
MHP İlçe eski Başkanı Mustafa Ordu, görev yaptığı dönemdeki çalışma arkadaşları ve Tekirdağ genelindeki MHP’li ilçe eski başkanları ile birlikte Perşembe akşamı saat 20.00’de Yemek Dünyası’nda bir basın açıklaması yaptı. Toplantıya MHP Kapaklı İlçe eski Başkanı Hayri Varol ve Karaağaç Belediye eski Başkanı Dr. Özkan Yücel de katıldı.
“6-0 YAPILACAK ORTAM VAR”
7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler ile ilgili bir değerlendirme yapan Mustafa Ordu, Tekirdağ genelinde şartların MHP’den yana olduğunu savunarak; “Tekirdağ siyasetinde tüm şartlar şu an MHP lehine. CHP yerelde iktidar olmasına rağmen kendi içindeki kavga nedeniyle iktidar gibi davranamıyor. Halen daha vekil adayları birbirlerinin afişlerini sökmekle meşguller. AKP ise Genel Başkan Yardımcıları Tekirdağ’a geliyor, ama İlçe ve İl Başkanları toplantıya iştirak etmiyor. Bu şartları iyi değerlendirirsek MHP Tekirdağ’da 6 milletvekili birden çıkarabilir. En azından 4 milletvekili birden çıkarmamız gerekiyor” dedi.
“SORUMLU OLANLAR HESABINI DA VERİRLER”
Basın mensuplarının yönelttiği ‘MHP’nin neden tüm adayları Trakyalı?’ sorusunu da yanıtlayan Ordu; “Milliyetçi Hareket Partisi’nde ayrı gayrı olmaz. Genel Merkez adayları bu şekilde tayin etti, bize düşen de adaylarımızın arkasında durmaktır. Eğer mevcut aday listesi ile başarı elde edilemez ise bunun hesabını da listeyi yapanlar zaten seçim sonrası vereceklerdir” diye konuştu.
ordu1“İL BAŞKANI HANGİ NİYETLE TÜRK METAL’E GİTTİ?”
Geçtiğimiz günlerde MHP İl Başkanı Enez Kaplan’ın MHP Tekirdağ Milletvekili adayı Hakan Özgül ile birlikte Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak’ı ziyaret ettiğine değinen Ordu; “MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel ve mevcut vekil Bülent Belen, Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak’tan randevu talep ettiler ancak Koçak kendilerine randevu vermedi. Buna rağmen İl Başkanı Koçak’ı ziyaret etti. Ne amaçla böyle bir ziyaret yaptığını anlamış değilim. Türk Metal Sendikası geçmişten bu yana MHP ile bağları kuvvetli bir sendika. Ancak son yıllarda AKP’nin temayül yoklamalarında Türk Metal’e de görüş sorması ve CHP ile MHP’nin STK’ların AKP safına çekilmesine göz yumması durumu bu hale getirmiştir” ifadelerini kullandı.
MİTİNGE DAVET ETTİ
Ordu son olarak, 1 Haziran Pazartesi günü Tekirdağ’da yapılacak olan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katılacağı mitinge tüm Çerkezköy halkını davet ederek konuşmasına son verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.