Optimed’de ‘Tıbbi Onkoloji’ ünitesi açıldı

Optimed’de ‘Tıbbi Onkoloji’ ünitesi açıldı
Yayınlama: 18.04.2024
A+
A-

Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi Tıbbi Onkoloji (kemoterapi) Ünitesi ile sağlık hizmeti sunmaya başladı

Hastane yetkililerinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bugüne kadar Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi’nde kanser ameliyatları, kanser tarama, tedavi amaçlı görüntülemeler ve 2023 yılı içerisinde Radyasyon Onkolojisi hizmeti sağlanıyordu. Açılan Tıbbi Onkoloji Ünitesi ile tüm kanser türlerinin kemoterapisi ve halk arasında akıllı ilaç olarak bilinen immunoterapi tedavisi de uzman ve kalifiye hemşireler gözetimde yapılmaktadır.

Kemoterapi, immunoterapinin ve her türlü tedavi işleminin kanser hücreleri ve tümörler üzerindeki etkilerini inceleyen ve bu alanda araştırma yapan birimdir. Tedavi sürecinde hızlı veya kontrolsüz çoğalan kanser hücrelerini bertaraf etmek üzere tedavi ayarlanmaktadır. İmmunoterapi özellikle genetik tetkik yapıldıktan sonra hastaya özel ve hastalığa bağlı özel mutasyona yönelik yapılan ve başarı oranı oldukça yüksek olan bireyselleştirilmiş bir tedavidir. İmmunoterapi damardan verilir ve yan etki bakımından kemoterapiye göre daha az yan etkiye sahip bir tedavi yöntemidir.

Ülkemizde ve tüm dünyada kanser giderek artan bir sağlık sorunudur. Yenilikçi yaklaşımı, bilimsel gücü, değer katan çalışanları ve vizyonu ile Optimed Sağlık Grubu Tıbbi Onkoloji alanında da genişliyor. En önemli önceliklerinden birisi de her hastaya modern tedavi kılavuzlarına göre tedaviyi farklılaştırmak ve hastanın hayatına fazla yan etki oluşturmadan değer katmaktır.

Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi Tıbbi Onkolojisi Ünitesi’nde hastaların tüm yeni tedavi imkanlarına ulaşmaları için gerekli çaba gösterilmektir. Teknolojik gelişmelerle birlikte Tıbbi Onkoloji Ünitesi’nde çığır açan yeni tedavi yöntemleri, ilaçları ve son olarak genetik analiz sonrası kişiye özel tedaviler yapılabilmektedir.

Kemoterapi tedavisi uzun soluklu bir tedavi olduğu için hastaların hafta içi her gün merkeze gitmesi gerekmektedir. Trakya Bölgesi’nde Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi’nde onkoloji hastaları hızlı ve kolay bir şekilde hizmet alabilmektedir. Tıbbi Onkolojisi Uzmanı Uzm. Dr. Shute Ailia DAE, sağlıklı bir yaşam için düzenli olarak sağlık taramalarının yaptırılmasının ihmal edilmemesi gerektiğini önemle vurgulamaktadır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.