Optimed International Çorlu’nun açılışı gerçekleşti

Optimed International Çorlu’nun açılışı gerçekleşti
Yayınlama: 27.12.2021
A+
A-

Optimed Sağlık Grubu’nun üçüncü şubesi olan Özel Optimed International Çorlu Hastanesinin açılışı gerçekleştirildi. Hastane, 30 hekim, 120 sağlık çalışanı, son teknoloji laboratuvar ve görüntüleme merkezi ile hizmet verecek

24 Aralık 2021 saat 15.00’te gerçekleştirilen açılış törenine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AKP Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, ilçe kaymakamları, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, gaziler ve çok sayıda konuk katıldı.

1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Optimed Sağlık Grubu Genel Müdürü Op. Dr. Ayhan Arslan yaptı. Arslan konuşmasında şu sözleri kaydetti: “Sayın Valim, sayın milletvekillerim, sayın Çorlu, Çerkezköy, Ergene Kaymakamlarım, sayın Büyükşehir Belediye Başkanım, sayın Çorlu, Çerkezköy, Ergene ve Bakırköy Belediye Başkanlarım, sayın savcı ve hakimler, sayın Tekirdağ Baro Başkanım ve avukatlar, sayın Üniversite Rektörüm ve Dekanlar ve kıymetli hocalar, Sayın Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri, sayın kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, sayın siyasi parti yönetici ve temsilcileri, sayın İl sağlık müdürüm, yardımcıları ve İlçe Sağlık Müdürüm,  sayın Tekirdağ Tabip odası başkanım, sayın sosyal güvenlik kurumu müdürlerim, sayın meclis üyeleri, sayın Ohsad, Sasder ve Tümsad ve diğer tüm sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sayın Tekirdağ TSO başkanım, Çorlu, Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu,  Meclis ve Borsa başkanlarım ve meslek odalarının üye ve temsilcileri,  sayın muhtarlarım, sayın başhekimlerim ve sevgili meslektaşlarım, sevgili çalışma arkadaşlarım ve  ailelerimiz, sayın misafirler ve basınımızın kıymetli temsilcileri;  hepinizi, şahsım ve Optimed Sağlık Grubu Yönetim Kurulu adına saygı ve sevgiyle selamlıyor,  üçüncü kuruluşumuz olan Optimed International Çorlu Hastanesinin açılış törenine ‘Hoş geldiniz’ diyorum.

1 MİLYON HASTA, 5 MİLYON HİZMET

Çoğunuzun bildiği gibi Optimed, optimum ve medikal kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşturulmuştur. Optimum, mevcut imkanlar dahilinde varılabilecek en yüksek değer anlamına gelmektedir, başka bir deyişle en uygun, en olumluyu ifade etmektedir. Medikal ise sağlık ve tedaviyi ifade eder. Optimum Medikal ise, bizim 14 yıldır yapmaya çalıştığımız, olanaklar ölçüsünde en uygun, en iyi sağlık hizmeti sunumu anlamına gelmektedir. İnsan sağlığı için her zaman en iyiyi, en yeniyi sunarak sağlık ve yaşam kalitesini yükseltmek felsefesi ile bölgemizin en modern, en kapsamlı sağlık kuruluşlarından biri olma iddiasında olan Optimed Hastanesini, 2007 yılı temmuz ayında Çerkezköy’de hizmete açmıştık. O günden bugüne, bizi tercih eden 1 milyona yakın hastamız bizden 5 milyon kez hizmet aldı, 100 bine yakın yaptığımız ameliyat ve doğumu bizde olan 20 bin güven bebeği oldu.

ONKOLOJİ VE NÜKLEER TIP BÖLÜMLERİ HİZMETE GİRECEK

Çerkezköy’deki hastanemiz 180 yatağı, 6 ameliyathanesi, 4 doğumhanesi, 40 yoğun bakım yatağı, ileri görüntüleme kapasitesi, donanımlı laboratuvarları, 70 hekim ve 500 sağlık çalışanı ile hizmet vermeye devam etmektedir. Ve yakın bir gelecekte, Onkoloji ve Nükleer Tıp Bölümleriyle de bölgemizin büyük bir ihtiyacına cevap verecektir. İkinci kuruluşumuzu da bundan tam 10 önce, yine Çorlu’da butik bir hastane konseptinde Cerrahi Tıp Merkezi olarak sizlerle birlikte hizmete açmıştık. Ülkemizde, sağlık hizmetinin merkezine hasta ve ailesinin hak ve güvenliğini oturtarak, yüksek kaliteli sağlık hizmetlerini güvenceye alan bu standartların uygulandığı kurumlardan biri olduk, olmaya devam ediyoruz.

ORTAK AKILLA İYİ VE GÜZEL İŞLER YAPTIK

Bugünlere önce inanarak, kendimize ve bu yola baş koyan herkesle el ele vererek, kenetlenerek, gücümüzü ve inancımızı birleştirerek geldik, önümüze çıkan engelleri yine birbirimizden aldığımız güçle aştık. Ben tam da bu noktada, 20 yılı aşkın süreden beri birbirimizi tanıdığımız, 16 yıldır da ortak olduğumuz sevgili yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Nevzat Koç, İlkay Kırkaç, Ali Başkent, Ayhan Akbıyık, Kâmil Yüceer, Recep Çalışkan ve Levent Kor’la ortak akılla iyi ve güzel işler yaptığımıza inanıyorum. Ve tabii bizi her türlü sıkıntıda, yorgunlukta ve moral bozukluğunda destekleyen sevgili ailelerimizi de sevinç ve heyecanımıza ortak etmek istiyorum. Bugün açılışını yaptığımız Optimed International Çorlu Hastanesi de görünümünden konumuna, alt yapısından teknolojisine, acilinden ameliyathanesine, doğumhanesinden yoğun bakımına, laboratuvarından endoskopi ünitesine kadar uluslararası standartlarda tasarlandı; modern, ergonomik, hijyenik, kapsamlı bir sağlık kuruluşu olarak hayata geçti. Böyle bir adımda her kademede bizimle aynı ideali paylaşan ekibimizle gurur duyuyoruz. En büyük teşekkürü tam bu noktada bütün ve büyük Optimed Aileme yapmak istiyorum. Hastane Müdürümüz Elçin, Başhemşirelerimiz Sevda, Hicran, Demet, Ezgi Hasta Hizmetleri Müdürümüz, Ahmet Tıp Merkezi Yöneticimiz, Melek İnsan Kaynakları Müdürümüz, Gülay Satın Alma Yöneticimiz, Hasan Ameliyathane sorumlumuz, Kurumsal İletişim çalışanları Nagihan, Hülya, Metin, Egemen, Gülşah, Begüm ve adlarını unuttuklarım, sayamadıklarım, Medikal Direktörümüz Dr. Çetin bey… Gecelerini gündüzlerine kattılar, bugün açılışa hazır hale getirdiler. El ele verip, akılarıyla, yürekleriyle ter döktüler, emek verdiler… Hepsine kucak dolusu teşekkürler ediyorum. Ve bu hastanede çalışacak olan doktorundan, hizmetlisine, işini aşkla yapacak olan tüm arkadaşlarıma, bundan sonra verecekleri kaliteli, güvenli ve güler yüzlü hizmetleri için teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca bu başarıda en büyük paylardan birisi de desteği ve güveniyle her zaman yanımızda olan, çalışma şevkimizi arttıran ve ödüllendiren sizlere aittir.

HİZMET SEVİYESİNİ DAHA DA YUKARILARA TAŞIYACAĞIZ

Bu desteğin bundan sonraki çalışmalarımızda da artarak devam edeceğine inanıyor, başarılarımızı, ideallerimizi geleceğe taşıyoruz. Bu heyecanı ve bu sevinci sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Hastanemizin kuruluşunda emeği geçen, katkısı olan herkese, mühendisinden işçisine, mimarından boyacısına, tüm çalışanlara, desteklerini esirgemeyen başta İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğümüze, İl Çevre ve Bayındırlık Müdürlüğümüze, İl ve İlçe SGK Müdürlüklerine, İŞKUR Müdürlüklerimize, Çorlu ve Büyükşehir Belediye Başkanlarımıza, Trakya Kalkınma Ajansına çok teşekkür ediyorum. Burada şifa bulan her hasta, buradan yüzü gülerek çıkan her vatandaşımızla daha da büyüyeceğimize ve daha da güçleneceğimize olan inancımızla, sizlere sunacağımız sağlık hizmetinin seviyesini, gün geçtikçe daha da yukarılara taşıyacak ve her sağlık sorununda burada olacağız. Optimed International Çorlu Hastanemizin açılmasının hayırlı olmasını diliyor, bu soğuk havada zaman ayırıp, heyecanımızı, mutluluğumuzu ve gururumuzu bizlerle paylaştığınız için tekrar tekrar teşekkür ediyor, hepinize sağlık ve mutluluklar diliyor, Yönetim Kurulum adına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

İNSANI MERKEZE KOYAN BİR ANLAYIŞLA ÇALIŞIYORUZ

Özel Optimed International Çorlu Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Nevzat Koç da konuşmasında “Çorlu Özel Optimed International Hastanemizin başhekimi olarak sizlerle bugün bu heyecanı paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktayım. 30 hekim, 120 sağlık çalışanı, yaklaşık 85 yatak kapasitesi, son teknoloji laboratuvar ve görüntüleme merkezimiz ile sizlere sunacağımız hizmetin heyecanını yaşamaktayız. Nitelikli ve güvenli sağlık hizmetini bölge halkımıza sunarken, insanı merkeze koyan kişiye özel hizmet anlayışımızla büyümeye devam etmekteyiz. 15 yıldır sevgi, saygı ve kişiyi merkeze koyan Optimed kültürünü Çorlu’muza da taşıdığımız için ayrıca mutlu ve heyecanlıyız. Tüm branşlardaki uzman hekim kadromuz, sağlık profesyonellerimiz ile güncel bilgiler, güvenli sağlık hizmeti ve insanı merkeze koyan yaklaşımımızla sizlere hizmet etmek için hazırız. Sağlıklı günlerimizde de kurumumuzda misafir olarak sizleri ağırlamak bizi mutlu edecektir. Bizim için anlamlı ve bir o kadar heyecanlı bu soğuk kış gününde yanımızda bulunduğunuz için sizlere ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyor, hepinize hoş geldiniz diyorum.” sözlerini kaydetti.

HASTANE TANITIM TURU YAPILDI

Koç’un ardından konuşma yapan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AKP Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ve Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulunarak hastane yönetimine başarılar diledi.

Açılış konuşmalarının ardından Optimed Sağlık Grubu Genel Müdürü Op. Dr. Ayhan Arslan, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’a tablo hediye etti. Tören, açılış kurdelesi kesiminin ardından protokol üyelerinin hastaneyi gezmesiyle son buldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.