Öğe’nin eğitim projeleri

Öğe’nin eğitim projeleri
Yayınlama: 22.03.2024
Düzenleme: 22.03.2024 13:11
A+
A-

Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe, kentte hayata geçirmeyi planladıkları etüt merkezleri, robotik kodlama, yazılım ve yapay zeka kursları ile yabancı dil ağırlıklı anaokullarının, çocukların ve gençlerin eğitimine büyük katkı sağlayacağını söyledi

Açıklamalarda bulunan Öğe, Çerkezköy’ün sorunlarını çözecek projeleri ekibiyle birlikte hazırladıklarını belirtti.

Eğitim konusuna büyük önem verdiklerini, geleceğin teminatı olan çocuk ve gençlerin gelişimi için projeler hazırladıklarını aktaran Öğe, “Etüt merkezleri, robotik kodlama yazılım ve yapay zeka kursları, yabancı dil ağırlıklı anaokulu açacağız” dedi.

“ETÜT MERKEZLERİ İLE GENÇLERİN EĞİTİMİNE KATKI SUNACAĞIZ”

Açmayı planladıkları etüt merkezleri hakkında bilgi veren Öğe, “Gençlerimizin keyifle ders çalışabileceği, sessiz ve nezih etüt merkezleri projemizle gençlerimizin eğitimine destek olacağız. Geliştireceğimiz mobil aplikasyon üzerinden alınacak randevuyla tüm gençlerimiz merkezlerimizden faydalanabilecek. Etüt merkezlerimizde, çalışma alanlarının yanında, çay kahve ikramlarının ücretsiz yapılacağı kafeterya alanları da bulunacak” diye konuştu.

“ÇOCUKLAR ÇAĞIN TEKNOLOJİSİNİ YAKALAYACAK”

Öğe, ilçede yaşayan çocukların çağımızın teknolojine ayak uydurabilmesinin önemine işaret etti. Bu kapsamda da proje hazırladıklarını vurgulayan Öğe, “İlçemizde yaşayan çocuklarımızın çağımız teknolojisine ayak uydurabilmesi için ücretsiz robotik kodlama, yazılım ve yapay zeka kursları açılacak” ifadelerini kullandı.

“YABANCI DİL AĞIRLIKLI ANAOKULLARI AÇACAĞIZ”

Öğe, Çerkezköy’de ihtiyaca göre 0 – 36 ay arası kreşler ve 36 – 72 ay arası anaokulları açacaklarını dile getirdi.

Anaokulundaki eğitimlerin ise yabancı dil ağırlıklı olacağını belirten Öğe, şunları kaydetti: “Her mahallenin ihtiyacına göre planlayacağımız ve yabancı dil ağırlıklı okul öncesi anaokulumuz en az iki dil eğitimi, montessori eğitimi, müzik enstrüman eğitimi, halkoyunları eğitimi, akıl ve zeka oyunları, çocukların fiziksel gelişimi hızlandıracak spor eğitimi, resim eğitimi vb. hizmetler verilecektir. Her mahallemizin ihtiyacına göre planlayacağımız ve çalışan anne babaların en büyük ihtiyaçlarından biri olarak gördüğümüz kreşlerimizde; ailelerimizin gönül rahatlığıyla çocuklarını bırakabileceği merkezler yapacağız. Burada çocuklarımızın ihtiyacı olan yemek, oyun aktiviteleri, uyku ihtiyaçları profesyonel ekiplerimizle yürütülecek olup, ihtiyaç halinde kreşlerimiz 7/24 hizmet verecek durumda olacaktır. Bu projemizi Çerkezköy’ün bütün mahallelerinde hayata geçireceğiz.”

ÖĞRETMENEVİ PROJESİ

Abdullah Öğe, şehre ziyarete gelen öğretmen ve öğretmen yakınlarının konaklama ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için 50 yataklı bir öğretmenevi projesini MEB ile yapacakları görüşmeler ile ilçeye kazandıracaklarını söyledi.

Projede kafe, mutfak, seminer salonu, çok amaçlı salon, Türk hamamı ve jimnastik salonu da bulunacağı bilgisini veren Öğe, öğretmen ve öğretmen yakınlarına en iyi hizmeti sunacaklarını sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.