Öğe’den “kentsel dönüşüm” projesi

Öğe’den “kentsel dönüşüm” projesi
Yayınlama: 25.03.2024
Düzenleme: 25.03.2024 17:26
A+
A-

Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe, kentsel dönüşümde hazırlayacakları ada bazlı planlara uygun olarak dönüşüme giren tüm yapılara emsal ve kat artışı vereceklerini açıkladı.

Abdullah Öğe, yerel seçimlere bir haftadan daha az bir süre kala projelerini açıklamaya devam ediyor.

Öğe, esnaf ziyaretinde yöneltilen bir soru üzerine yaptığı açıklamada, ilçede kentsel dönüşümü, “yerinde dönüşüm” anlayışıyla gerçekleştireceklerini söyledi.

Kentsel dönüşümlerde hazırlayacakları ada bazlı planlara uygun olarak dönüşüme giren tüm yapılara emsal ve kat artışı vereceklerini aktaran Öğe, şöyle konuştu: “Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizle birlikte kentsel dönüşüm ofisleri kurarak vatandaşlarımızla kurumlar arasında köprü olacağız. Bu sayede halkımızın devletimizden alabileceği tüm desteklerden faydalanmasını sağlayacağız. Kapalı pazar alanlarını, düğün salonlarını, kadın yaşam merkezlerini, gençlik merkezlerini, mahalle konaklarını, aşevlerini, afet sonrası vatandaşlarımızın barınma, gıda, temiz su, tuvalet, banyo ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri donanıma sahip şekilde projelendirerek hayata geçireceğiz.”

VELİKÖY MAHALLESİ MEYDAN DÜZENLEMESİ

Abdullah Öğe, geçen on yılda hizmet almaktan mahrum kalan Veliköy Mahallesi’nin ihtiyaç duyduğu alt yapı, kanalizasyon, yol sorunlarını ivedilikle çözeceklerini ifade etti.

Cadde ve meydan düzenlemeleri kapsamında yürüyüş ve bisiklet yolları, oturma alanları, çocuk oyun alanları ve kafeteryalar yaparak vatandaşlara daha konforlu daha yaşanabilir bir Veliköy armağan edeceklerinin altını çizen Öğe, “Çerkezköy’ün her noktasına halkımızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri götüreceğiz. İlçemizi daha yaşanabilir, alt ve üst yapı eksikleri giderilmiş, sosyal ve kültürel anlamda birbirinden güzel etkinliklerin düzenlediği bir ilçe haline getireceğiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.