Muhtardan dik duruş: AKP’den ayrıldı!

Muhtardan dik duruş: AKP’den ayrıldı!
spot_img
Yayınlama: 01.12.2023
A+
A-

Küçükyoncalı Mahalle Muhtarı İrfan Gündüz, ‘Okul yoksa ben de yokum’ diyerek AKP’den istifa etti

Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle Şubat 2021’de yıkılan Küçükyoncalı İlk ve Ortaokulunun yeniden yapılması için büyük çaba sarf eden Küçükyoncalı Mahalle Muhtarı İrfan Gündüz’ün, 3 yıla yakın bir zamandır okulun yapımı için verdiği mücadele sonuçsuz kaldı. Okulun yapımı için dönemin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den ve AK Parti Tekirdağ Milletvekillerinden söz alan Muhtar Gündüz, verilen sözlerin bir türlü yerine getirilmemesi üzerine harekete geçti. Muhtar Gündüz, e-Devlet üzerinden tek bir tuşa tıklayarak, uzun zamandır sürdürdüğü AK Parti üyeliğine son verdi.

NE OLMUŞTU?

Küçükyoncalı İlk ve Ortaokulu, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle Şubat 2021’de yıkılmış, aradan geçen 3 yıla yakın zamanda  ‘parası hazır’, ‘ödeneği yattı’ gibi müjdeler verilmişti. Küçükyoncalı’nın okul talebini her platformda gündeme getiren Küçükyoncalı Mahalle Muhtarı İrfan Gündüz, 24 Haziran 2022 tarihinde dönemin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e Tekirdağ ziyareti esnasında okul talebini bizzat iletmişti. Bakan Özer’den okul sözü alan Muhtar Gündüz sosyal medya hesabından şu paylaşımı yapmıştı:

“Küçükyoncalı Köyüme müjdeler olsun. Okulumuzun resmen yapımı için Pazartesi günü ödenekler hesaba yatacak olup en kısa zamanda yapımı başlayacaktır. Bu konuda bürokratlarına talimat veren Sayın Bakanım Mahmut Özer’e, Sayın Valimiz Aziz Yıldırım’a, benimle beraber büyük emek sarf eden Sayın Ak Parti İl Başkanım Mestan Özcan’a, Sayın Vekilim Mustafa Yel’e, Sayın İlçe Başkanım Samet Derviş’e, beni yalnız bırakmayan Saray 1918 Muhtarlar Dernek Başkanım Sayın Erol Atik’e, Bahçeköy Muhtarım Erdoğan Orhan’a Küçükyoncalı halkım adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”

spot_img
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.