Minik Yüreklerin Sihirli Kalemleri

Minik Yüreklerin Sihirli Kalemleri
Yayınlama: 30.05.2019
A+
A-

Öğrencilerine yazdırdığı hikayeleri ‘Minik Yüreklerin Sihirli Kalemleri’ adlı altında kitap haline getiren Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu 2/G Sınıfı Öğretmeni Sevcan Kanmaz Yılmaz, öğrencileri ile birlikte Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret etti

BAŞKANI AKAY’A KİTAPLARINI HEDİYE ETTİLER
Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu 2/G Sınıfı öğrencilerinin bir yıl boyunca yazdıkları hikayeleri ve çizdikleri resimleri ‘Minik Yüreklerin Sihirli Kalemleri’ adlı kitapta toplayan Sevcan K. Yılmaz, Okul Müdürü Önder Ayaz ve öğrencileri Yılmaz Yavuz, Emre Geriş ve Sena Gülle ile birlikte Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti. Amacının öğrencilerine hayatları boyunca unutamayacakları bir anı bırakmak olduğunu kaydeden Sevcan K. Yılmaz, öğrencileri ile birlikte Başkan Akay’a ‘Minik Yüreklerin Sihirli Kalemleri’ adlı kitaplarını hediye etti.
HER BİRİ FARKLLI FARKLI HİKAYELER YAZDI
Öğrencilerine her hafta bir konu belirleyerek anahtar kelimeler verdiğini ve bu kelimelerden birer konu belirleyerek hikayeler yazmalarını istediğini söyleyen Yılmaz, “Farklı farklı hikayeler yazdılar. Bu süreç yaklaşık 7 ay sürdü. Ayrıca çocuklarımdan yazdıkları hikayeler için resim çizmelerini de istedim. Daha sonra bunları bir kitapta topladım. Kitabın adını da ‘Minik Yüreklerin Sihirli Kalemleri’ koyduk” ifadelerini kullandı.
TEBRİK ETTİ
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ‘Minik Yüreklerin Sihirli Kalemleri’ adlı kitabın ortaya çıkmasında emeği geçen tüm Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu 2/G Sınıfı öğrencilerini ve sınıf öğretmenleri Sevcan K. Yılmaz’ı tebrik etti. Başkan Akay ziyaret sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.