Kaymakam Günlü: Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın

Kaymakam Günlü: Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın
Yayınlama: 11.03.2024
Düzenleme: 11.03.2024 13:20
A+
A-

Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, “İstiklal Marşımızın kabulünün 103. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanları ve vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyoruz. Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi.

Kaymakam Nazmi Günlü, 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Günlü, mesajında şöyle dedi: Ömrünü vatanına ve milletine adamış olan İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Yüce Türk Milletinin bağımsızlık ve kutsal değerler uğruna verdiği mücadeleyi destansı bir şekilde anlattığı İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 103’ncu yıl dönümünü kutluyoruz. Tarihinin her döneminde bağımsızlığına ve vatanına yönelen tehditlere birlik ve beraberliğinden ödün vermeden karşı koyan aziz milletimiz, inanıyorum ki Akif’in İstiklal Marşı ile ortaya koyduğu değerlerimize her zaman sahip çıkacak; ortak sesimiz, ortak vicdanımız olan İstiklal Marşımızı ilelebet muhafaza edecektir. İstiklal Marşımızın kabulünün 103. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanları ve vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyoruz. Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.