Kapaklı’da ‘Trafik Eğitim Parkı’ tamamlanıyor

Kapaklı’da ‘Trafik Eğitim Parkı’ tamamlanıyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.10.2023
Düzenleme: 05.10.2023 08:39
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Kapaklı’da yapımı devam eden Burak Süleyman Şahin Trafik Eğitim Parkı’nda son aşamaya gelindi

Son düzenlemelerinde tamamlanması ile birlikte hizmete açılacak olan Kapaklı Burak Süleyman Şahin Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda gerçekleştirilecek uygulamalarda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okulların öğrencilerine yönelik olarak ilçe trafik jandarma ve ilçe emniyet trafik ekiplerince temel trafik konusunda hem teorik hem de akülü araçlar ile uygulamalı eğitimler verilecek.

ALBAYRAK: “GELECEĞİN BİLİNÇLİ YAYA VE SÜRÜCÜLERİN YETİŞTİRİLMESİ AMACIYLA TRAFİK EĞİTİM PARKLARIMIZA ÖNEM VERİYORUZ”

Trafiğin, günlük hayatın her alanında önemli bir yeri olduğunu dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Ulaşım, insanların günlük hayatta kullandığı en önemli ihtiyaçlardan biridir. Trafik kazalarının sebep olduğu can ve mal kayıplarının önüne geçilebilmesi için sürücülerimizin ve yayalarımızın bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Bunun yolu da iyi bir trafik eğitiminden geçmektedir. Geleceğin bilinçli sürücüleri ve yayalarının yetiştirilebilmesi için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Çorlu ilçemizin ardından Kapaklı ilçemizde de Trafik Eğitim Parkı projemizi hayata geçiriyoruz. Minyatür bir şehir görünümünde olan Kapaklı Burak Süleyman Şahin Trafik Eğitim Parkı’ndaki düzenlemelerde son aşamaya gelindi. En kısa sürede tüm düzenlemeleri tamamlayarak hizmete açmayı planlıyoruz. İnanıyoruz ki, burada eğitim alan öğrencilerimiz gelecekte bilinçli sürücü ve yayalar haline geleceklerdir.” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.