Kapaklı Kaymakamı ve Belediye Başkanı’na açık mektup

Kapaklı Kaymakamı ve Belediye Başkanı’na açık mektup
REKLAM ALANI
Yayınlama: 16.02.2023
A+
A-

Merhaba kıymetli okur.

Öncelikle yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Bugün sizlere içerisinde güzellemeler olan, başarı hikayeleri içeren, kısacası son yıllarda alışık olduğunuz ‘hamaset’ dolu bir yazı yazmak isterdim ama maalesef bu depremde de halk kaderiyle, bunu özellikle vurgulamak istiyorum ‘kendi kaderiyle’ baş başa bırakıldı.

O meşhur ‘kader planında’ birileri servetine servet, saltanatına saltanat katarken yoksul halka yine ‘fıtrat’ düştü.

Şunu da yazmasam olmaz; o saltanat sahipleri bir de televizyon ekranlarına çıkıp, ‘kader planıyla’ yalnız bıraktıkları halka, yine o halktan kazandıkları parayı ‘lütfedip’ bağış yaptılar. Üstelik karşılıksız değil, vergiden düşecekler. Saltanat sahiplerinin vicdan rahatlatma seansı…

Aslında yazacak çok şey var ama konuyu çok dağıtmadan asıl meseleye geçmek istiyorum değerli okur, yardım meselesine…

Zenginlerin yardımlarından kısaca bahsettim, hani şu vergiden düşülen. Ama bu yazının konusu o yardımlar değil. Sizlerin, yani halkın dişinden tırnağından artırarak yapmış olduğu gıda yardımları. Hani şu Belediyelere, deprem bölgesine ulaştırmak için vermiş olduğunuz yardımlar.

Bana bir video izletildi kıymetli okur. Sizin o dişinizden, tırnağınızdan artırıp deprem bölgesine ulaştırması için Kapaklı Belediyesi’ne teslim etmiş olduğunuz erzaklar ile ilgili. Hani şu vergiden düşülmesi beklentisi içinde olmadığınız, tamamen karşılıksız yolladığınız yardımlar…

Yazının bundan sonrası Kapaklı Kaymakamı Bayram Sağır ve Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’i ilgilendiriyor.

İzlediğim video kaydında, vatandaşın depremzedeler için göndermiş olduğu erzak kolilerinin Kapaklı Belediyesi’ne ait Aş Evi’ne indirildiğini gördüm. Üstelik videoyu çeken şahıs, kaydın tarihi belli olsun diye bir kağıda o günün tarihini de yazmış. 7 Şubat 2023, yani depremin olduğu gün.

Bu yazı nedeniyle savcılığa çağrılırsam eğer şimdiden söylemek istiyorum, video bende yok. Hani derler ya, ‘Yemin edebilirim ama ispat edemem’ diye. Öyle bir durum. Ancak videoyu benimle birlikte izleyen bir şahidim daha var. Ayrıca yine bana videoyu izleten kişileri de savcılık makamına sunabilirim.

Şimdi Sayın Kaymakam ve Sayın Başkana şu soruyu soruyor ve Kapaklı’nın iki önemli isminden ivedilikle yanıt bekliyorum. Vatandaşın deprem bölgesine ulaştırılmak için Kapaklı Belediyesi’ne teslim ettiği erzakların, yine Kapaklı Belediyesi’ne ait olan Aş Evi’ne indirilmesine siz mi onay verdiniz?

Eğer bu konu sizin bilginiz dahilindeyse sıradaki soruya geçmek istiyorum.

Bahse konu erzakların deprem bölgesine değil de Aş Evi’ne indirileceğinin bilgisini vatandaşa da verdiniz mi?

Gelelim son soruya; Tamamı Kapaklı Belediyesi kaynaklarıyla kurulan ve ‘günde bilmem kaç kişiye sıcak yemek ulaştırıyoruz’ diye reklamı yapılan Aş Evi’nde yemek yapacak malzeme yok mu?

Kalın sağlıcakla…

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.