‘Kadın Çalışmaları’ ile kadınlar daha güçlü

‘Kadın Çalışmaları’ ile kadınlar daha güçlü
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.03.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi Ocak ayında başlayan ve 8 hafta süren Kadın Çalışmaları Atölyesi programını başarıyla tamamladı

Alanında Uzman Personel Tarafından Hizmet Veriliyor

Kadını ve aile kurumunu güçlendirmek amacıyla Çerkezköy, Çorlu ve Süleymanpaşa’da kurulan Kadın Danışma Merkezlerinde uzman psikologlar ve sosyal hizmet uzmanları aracılığıyla vatandaşlarımıza psiko-sosyal destek veriliyor. Dokuzuncusu düzenlenen Kadın Çalışmaları Atölyesinde, Uzman Psikolog ve Sosyal Hizmet Uzmanı tarafından kadınlara; Şiddetsiz İletişim, Kadın Hakları, Toplumsal Cinsiyet, Sağlığı Koruyucu Davranışlar, Stres Yönetimi, Çocuk Gelişimi konularında bilgilendirme yapıldı. Kadın sorunları ile ilgili de destek verilen atölye çalışmalarına bu güne kadar 9 grupta toplam 99 kadın katıldı.

Başkan Albayrak: “Kadına Karşı Her Türlü Şiddeti Kınıyor, Barış, Huzur ve Mutluluğun Hâkim Olduğu Daha Güzel Bir Dünya Diliyorum”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman kadınların yanında olduklarını belirten Başkan Albayrak; “Tekirdağ’da yaşayan kadınların bir araya gelmelerine katkı sağlamak, tespit edilen sorunlar ile ilgili bilgilendirme yapmak ve destek olmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Kadın Çalışmaları Atölyemizin çalışmaları başarılı bir şekilde devam ediyor. Hayatımızın her alanında başımızın tacı olan kadınlarımızın her türlü sorununa hassasiyetle eğilip çözüm bulma yolunda elimizden geleni yapıyoruz. Biliyoruz ki, kadın bir toplumun en önemli yapı taşıdır. Gelecek nesillerin şekillenmesinde en önemli role sahip kadınlarımızın huzurlu ve mutlu yaşaması, gelecekte daha sağlıklı nesillerin yetişmesine ön ayak olacaktır. Ülkemizde maalesef her gün kadınlarımıza karşı şiddet, zulüm ve haksızlıkların yer aldığı haberlerle karşı karşıya kalıyoruz.  Kadına karşı her türlü şiddeti kınıyor, barış, huzur ve mutluluğun hâkim olduğu daha güzel bir dünya diliyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kadınların ve çocukların yanında yer almaya, kendilerine destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.