İşte Çerkezköy’ün belediye başkan adayları

İşte Çerkezköy’ün belediye başkan adayları
Yayınlama: 26.02.2024
Düzenleme: 26.02.2024 10:30
A+
A-

Çerkezköy’de 4’ü bağımsız olmak üzere 15 isim belediye başkanı olabilmek için seçim yarışına giriyor. Heyecan dorukta…

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kalırken, adaylar saha çalışmalarını sürdürüyor.
Son yılların en heyecanlı ve sonucunun kestirilmesini en zor olduğu bu seçimde vatandaşlar aday adayların kim olduğunu da araştırmaya başladı.

4 BAĞIMSIZ ADAY VAR


Havadis, kamuoyu açıklamalarından yola çıkarak Çerkezköy Belediye Başkan Adaylarını bu haberde topladı. İlçede bu yıl 4 isim bağımsız olarak seçime giriyor. Bu isimlerin başında en çok dikkat çeken ise AK Parti’den ve meclis üyeliğinden istifa eden Ahmet Yıldız oldu. Diğer bağımsız adaylar ise Bağımsız Aktaş Güler, Musa Kavlak ve Erdal Öztürk.


CHPNİN ADAYI AKAY

CHP’nin Çerkezköy Belediye Başkan Adayı ise iki dönemdir bu görevi sürdüren Vahap Akay. Başkan Akay seçim en güçlü isimlerinden biri olarak görülüyor.


CUMHUR İTTİFAKI ADAYI ÖĞE

Cumhur İttifakı’nın adayı ise eski ilçe başkanı ve AK Parti 27 ve 28. Dönem Tekirdağ Milletvekili adayı Abdullah Öğe. 2019 yerel seçimlerinde aday adayı olmuştu.


İYİ PARTİ’NİN ADAYI ERSEÇKİN

İki dönem İYİ Parti Çerkezköy ilçe Başkanlığı görevini sürdüren Yasemin Altın Erseçkin, partisinin belediye başkan adayı oldu. Erseçkin’in adaylığı ilk açıklanan isim olmuştu.


BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ TURAN DEMİRCAN

Büyük Birlik Partisi ise,  Çerkezköy Belediye Başkan Adaylığı için partisinin MYK üyesi, 14 Mayıs seçimlerinde 1. Sıra Tekirdağ Milletvekili Adayı olan Turan Demircan’ı aday gösterdi.


SAADET PARTİSİ YUSUF AYDIN

Saadet Partisi İlçe Başkanı Yusuf Aydın, partisinin Çerkezköy Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildi

ZAFER PARTİSİ’NİN ADAYI DURUŞ

14 Mayıs seçimlerinin en çok konuşulan partilerinden olan Zafer Partisi’nin Çerkezköy Belediye Başkan adayı ise Hüseyin Duruş oldu.


DEVA KARA, GELECEK TÜR

Tekirdağ Büyükşehirde ortak adayla seçime giren DEVA Partisi ve Gelecek Partisi Çerkezköy’de ayrı ayrı adaylar çıkarttı. DEVA Partisi’nin adayı eski ilçe başkanı Yunus Kara, Gelecek Partisi’nin adayı ise  Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Nadir Tür oldu.


DEM GIYASETTEN KARA VE TELLİ YILDIRIM

Eş başkanlık olarak iki isim açıklayan DEM Partisi, seçime Gıyasetten Kara ve Telli Yıldırım ile girecek.


TİP’İN ADAYI MUTLUCAN

Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) Belediye Başkan Adayı ise Erkan Özgür Mutlucan olarak açıklandı.

YENİDEN REFAH BUGÜN YA DA YARIN ADAYINI AÇIKLAYACAK

14 Mayıs seçimlerinin flaş partisi olan Yeniden Refah Partisi ise adayını en geç 27 Şubat Salı günü kamuoyuna ilan etmesi bekleniyor. Kulislerde bu ismin ise eğitimci yazar matematik öğretmeni Murat Karakan olabileceği konuşuluyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.