İrfan Mandalı yüzde 49, Hasan Acar Yüzde 51

İrfan Mandalı yüzde 49, Hasan Acar Yüzde 51
Yayınlama: 09.02.2024
A+
A-

Merhaba kıymetli okur.

Ak Parti adayları tam kadro Tekirdağ genelinde saha çalışması yürütürken, Cumhuriyet Halk Partisi henüz Çorlu ve Kapaklı adayını açıklamadı. Vatandaşlar sosyal medyada işi mizaha döküp; ‘CHP’nin Kapaklı ve Çorlu adaylarının 31 Mart’a kadar açıklanacağı öğrenildi’ şeklinde paylaşımlar yapıyor artık. Şahsi fikrim, açıklanacak olan adaylara haksızlık yapıldığı yönünde. Zira seçime iki aydan az bir süre kaldı. Kapaklı ve Çorlu’nun nüfusunu da göz önüne getirirsek, adaylar 50 günde ne kadar çalışma yapabilecekler merak ediyorum.

Çorlu’yu bir kenara bırakalım değerli okur. Zaten CHP’nin güçlü olduğu bir ilçe Çorlu. Ancak Kapaklı malum. Kapaklı’da CHP’nin seçim kazanması mucizelere bağlı. Sanırım CHP Genel Merkezi o mucizeyi arıyor. Hoş rahat kazanacağı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni bile mucizelere bırakmış bir Genel Merkez’den bahsediyoruz ama neyse, o başka bir yazının konusu olsun.

Kapaklı’da İrfan Mandalı, Hasan Acar, Kıvanç Taşarası, Özkan Yücel, Kenan Aşer, İsmail Çelebi ve Seçkin Dilsiz CHP’den Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu. Bu adaylar içerisinde bazıları CHP’nin Büyükşehir adayı Candan Yüceer’e yakınlığı ile biliniyor. Ancak CHP kulislerinden edindiğim bilgilere göre tıpkı diğer ilçelerde olduğu gibi Kapaklı’da da Yüceer’in desteklediği isimler aday yapılmayacak.

Kapaklı adayının Cuma günü açıklanması bekleniyordu ancak yapılan son duyuruda açıklamanın Pazartesi gününe sarktığı öğrenildi. Yine kulislerden edindiğim bilgilerde ise şu an masada iki isim kalmış durumda.

Kafanızdan isimleri geçirdiğinizi duyar gibiyim kıymetli okur. Lafı çok uzatmadan ben duyduklarımı aktarayım. Şu an masada İrfan Mandalı ve Hasan Acar isimleri var. CHP Genel Merkezi’nde son durum bu. hangisi ağır basıyor diye sorarsanız, Hasan Acar yüzde 51, İrfan Mandalı yüzde 49 diyebilirim.

CHP Genel Merkezi bu seçimde Kapaklı’da sıklıkla dile getirilen ‘Anadolu seçmeni’ kozunu kullanacak gibi duruyor.

Kalın sağlıcakla.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.