“İnkar etmiyoruz, ekonomik daralma var”

“İnkar etmiyoruz, ekonomik daralma var”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.09.2022
A+
A-

AKP Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Kapaklı’da halk günü programı gerçekleştirdi. Akabinde basın mensupları ile düzenlediği toplantıda konuşan Özcan, “Asla inkar etmiyoruz ekonomik daralma, enerji krizi var. Ancak bunu aşacak güçte bir Türkiye de var. Biz devlet olarak vatandaşımızın yanındayız ve asla ezdirmeyeceğiz.” dedi.

Perşembe günü Kapaklı’da bir dizi ziyaret gerçekleştiren AKP Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, akabinde ilçe parti binasında bir halk günü düzenledi. Halkın problemlerini dinleyen Özcan, Kazak Gölü’nde bir program düzenleyerek basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıya Özcan’ın yanı sıra AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Recep Biyik, parti yönetimi ve partililer katıldı.

“AKP’NİN OY ORANININ YÜKSELDİĞİNİ GÖRECEĞİZ”

Vatandaşlarla buluştuklarını ve sorunlarını dinlediklerini belirten Özcan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Vatandaşlarla buluştuğumuz esnada bir takım anket çalışmaları da gerçekleştiriyoruz. Önce ilçe teşkilatımızdan memnun olup olmadıklarını, ilçe belediyelerinden ve büyükşehir belediyelerinden şikayetlerini ve önerilerini dinliyoruz. Ardından genel anlamda sorunlarını dinliyoruz. Bundan önce Malkara’da çalışma gerçekleştirdik. Sadece kendi partimizden değil, bizim partimizden olmayan vatandaşların da bize gelerek önerilerini anlattığını gördük. Halk gününden sonra basın toplantıları yapıyoruz. Sandık başkanlarımızı ziyaret ediyoruz. Ve apartmandaki vatandaşlardan merak edenler ve sorusu olanları toplantılarımıza davet ediyoruz. Özellikle Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı döneminde uyguladığı politikayı uyguluyoruz. Bununla ilgili uzun bir yol kat ettik. Yıl sonunda Ak Parti’nin Tekirdağ’daki oy oranının yükseldiğini hep birlikte göreceğiz.

“2023’TE DE KAZANACAĞIMIZA İNANIYORUZ”

Bugünkü toplantımıza katılan ve daha önce görev yapan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.  Malum, kadrolarımızla büyük ve güçlü bir partiyiz. İstişarelere önem veriyoruz. Bu konuda Cumhurbaşkanımızı örnek alıyoruz. Parti kurulduğundan bugüne vatandaşımıza hizmet etmek için çalışıyoruz. Yakın zamanda 21’inci yılımızı kutladık. Bugüne gelene kadar çok sayıda seçim geçirdik ve hepsinde birinci olarak büyük bir başarı elde ettik. 2023’te de kazanacağımıza inanıyoruz, en ufak bir şüphemiz yok. Bu yüzden vatandaşımıza gönül rahatlığıyla gidebiliyoruz.

“VATANDAŞIMIZI ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ”

Ekonomik sıkıntıların farkındayız fakat sıkıntılar ne olursa olsun Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi vatandaşımızı asla enflasyona ezdirmeyeceğiz. Biliyorsunuz kısa bir süre önce pandemi atlattık. Bu dönemde şehir hastanelerimizle birlikte dünya bu salgınla uğraşırken biz çok daha iyi bir şekilde atlattık. Genel Başkanımız ve cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte vatandaşımızı bu sıkıntılı süreçten çıkaracağız. 2023 önemli bir tarih. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılının kutlandığı 2023, ülkemizin gıpta ile karşılandığı bir yıl olacak. Bir altılı masa var, biz onlara yedili diyoruz. Onları izlediğimizde yalnızca ekonomi ile ilgili şikayetlerini belirtiyor ve Erdoğan’dan kurtulalım gerisini hallederiz düşüncesindeler. Gerçekten Türkiye onların anlattığı gibi kötü mü? Hiç mi iyi şeyi yok?

“DOĞAL GAZ DESTEĞİ BU YIL DA UYGULANACAK”

Cumhurbaşkanımızın koordinasyonunda açıklamalar oluyor. 2023-2025 yılları arasında bir ekonomik program açıklandı. Burada milli geliri bir trilyon doların üstüne çıkarmak istiyoruz. Daha önceki yıllarda hedefimizi 500 milyar dolar olarak belirlediğimizde gülüyorlardı, şu an 250 milyar doları aşmış vaziyetteyiz. Türkiye aile destek programını geçtiğimiz hafta gündeme aldı. Geçtiğimiz kış başlattığımız doğal gaz desteği bu yıl da uygulanacak. Tüm vatandaşlarımız başvuru yaparak bundan yararlanabilecek. Kronik hastalarımızın bulunduğu hanelere yüzde 5 daha fazla destek sunulacak. Eğitim öğretim yılı ile ilgili ilave kaynak aktardık. Bu destekleri de vatandaşlarımıza vermiş olacağız. 2 bin liranın altında borçlar tasfiye edilecek ve vatandaşlarımız borçlarından kurtulmuş olacak. Ataması yapılan 20 bin öğretmenle birlikte öğretmen sayımız 1 milyon on bine ulaştı.

“CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK SOSYAL KONUT PROJESİ”

Konut desteği ile ilgili de bir lansman düzenlenecek, biz de ona katılacağız. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi açıklanacak. Esas detayları o gün canlı yayın yapıp ben de bazı bilgileri sizle paylaşacağım. Dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacağız. 13 Eylül’de çok güzel bir sunumla projemizi sunmuş olacağız. Ben sadece ekonomik problemlere rağmen açıklanan birkaç projeden bahsettim. Geçmişe bir dönüp baksak yapılanları görebiliriz.

“SİZİN BİLGİNİZ VARDIR”

Bunları paylaşıyoruz ama muhalefet de ilginç şeyler yapıyor. HDP’ye bakanlık verilebilir açıklaması yapıldı. CHP’li bir vekil, HDP’li bakanımız olabilir açıklamasında bulundu. Ben de buna rağmen Tekirdağ’da bir gündem oluşturmak istiyorum. Burada yerlerdeki iktidarın başında Tekirdağ Büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak var, ona ve milletvekillerine sormak istiyorum. Sayın Kadir Albayrak, size bu soru ile ilgili merkezden bir şey gelmesi lazım. Size bu hangi bakanlık verilecek bunların size gelmiş olması lazım. Sizin CHP milletvekilini,z genel başkanınızın izni olmadan böyle bir açıklama yapamayacağına göre sizin bilginiz vardır. Sizin HDP’ye hangi bakanlığı önereceksiniz? Önerdiğiniz bir bakanlık var mıdır?

“VAAT EDİLEN 17 PROJE VAR, HİÇBİRİ YOK”

Kapaklıda özellikle hükümetimizin yatırımları var. Toplam 19 okul yapıldı. Yeni hükümet konağı yapıldı ve hizmete açıldı, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yatırımlarının birçoğu bitti, gerisi tamamlanmak üzere. Yıldızken Kavşağı ile ilgili hamlemiz yapıldı, inşaatı devam ediyor, inşallah yakında bitecek. Devlet hastanemizin inşaatı devam ediyor. Büyükşehir Kapaklı’ya ne gibi vaatlerde bulunmuş onlara baktım bir de. Vaat edip hiçbirini yapmamışlar. Kapaklı üvey evlat mı sayın Kadir Albayrak? Kapaklı sana oy vermedi diye mi ona yatırım yapmıyorsun? Kapaklı’da gençlik merkezi, bilgi evi, köprülü kavşak, yeraltı otoparkı, kentsel dönüşüm projeleri sunmuşsun. Bunların hiçbirini yapmamış. Senin ömrün yetmez kentsel dönüşüm yapmaya. 5 bin kişilik kapalı spor salonu yapacağım demiş, sadece bin kişilik yapsa yine öpüp de başımıza koyacağız. Büyükşehir’e ait hentbol ve basketbol takımları kuracağım demiş, hiçbiri yok. Kuş evi, meyve suyu soğuk hava depoları… Vaat edilen 17 proje var, hiçbiri yok.

“ENGELLEME FALAN YOK, PARA GELİYOR”

Su fiyatları ile ilgili kendisini eleştiriyoruz, sonunda kabul etti. Diğer büyükşehirle ilgili mukayeselerimizi de dikkate alıyor, Diyarbakır’ı örnek veriyor. Bunlarla mukayese ederken kendi gelişmişliğini de dikkate al. Engelleniyoruz deyip duruyor. Ama Tekirdağ en çok bütçe verilen 5. İl. Engelleme falan yok. Para geliyor. Sen bu parayı harcayamamışsın, sıkıntın çok büyük. Borcu olmayan tek büyükşehir belediyesi benim demiş, TESKİ senin kurumun değil mi ya? Borcu 1 milyarı geçmişti en son.

“KAPAKLI’YI CEZALANDIRDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Büyükşehir’in Kapaklı’yı cezalandırdığını düşünüyorum. Kapaklı’da geçen yıl 21 milyon lira yatırım bütçesi varken, bu yıl ayrılan bütçe 0 TL. Kadir Albayrak’a burdan soralım. Kılıçdaroğlu’nun savunduğu hakça paylaşım bu mudur? Tekirdağ’ın en büyük dördüncü ilçesi Kapaklı’ya ayrılan bütçe 21 milyon mu? Bunu Kapaklı’ya ayırıyor, Çorlu’ya 214 milyon ayırıyor. On katından fazla. Kapaklı’ya ayrılan bütçeyi Kapaklı için ayırmadığı gibi yine ceza veriyor. Peki bunu ne için yapıyor? AKP’ye oy verdiği için.

“ÖNCEKİLERİN YAPAMAMASI BİZİM MAHARETİMİZDİR”

Kapaklı’ya 3.5 yılda devletin yaptığı yatırımlarla ilgili de konuşan AKP’li Özcan, “Kapaklı’ya bir hükümet konağı kazandırdık. Tabi ihale sürecinde yanlış işler oldu, takip noktasında da belki sıkıntılar oldu. Ama sonuç itibariyle standart bir ilçe kaymakamlık binamız oldu. Çevre düzenlememiz olur. Herhalde bu konuyla ilgili Kaymakam Bey ile bir görüşme gerçekleştirebiliriz. Devlet hastanemizin inşaatı devam ediyor. Kapaklı’nın ihtiyaçlarını karşılayamayan bir hastane olduğu için yeni hastaneyi yaptırdık. İnşaatı devam ediyor. Kapaklı’nın önceliklerini yerine getirdik. Yıldızkent Kavşağı’ndaki trafik sorunu yıllardır malumunuz. Biz Belediye Başkanımız ile bu sorunu çözüme kavuşturduk. Daha öncekilerin bunu yapamaması ve bizim yapabilmemiz de maharettir.” dedi.

“İNKAR ETMİYORUZ, KRİZ VAR”

Ekonomik daralma ile ilgili de konuşan AKP’li Özcan, “Dünya biliyor, Türkiye biliyor. Asla inkar etmiyoruz ekonomik daralma, enerji krizi var. Ancak bunu aşacak güçte bir Türkiye de var. Biz devlet olarak vatandaşımızın yanındayız ve asla ezdirmeyeceğiz. Tedbir alacağız.” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.