Herkes Fatih Ünsal’ı eleştiriyor, ama patron Kadir Albayrak!

Herkes Fatih Ünsal’ı eleştiriyor, ama patron Kadir Albayrak!
Yayınlama: 17.05.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Tekirdağ’da konaklayan depremzedelerin konaklamalarına son verilmesinin ardından, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal’a gelen tepkiler çığ gibi büyüdü. CHP’liler başta olmak üzere tüm siyasilerin tepkisi sürerken, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın “Patron ve sorumlu benim” sözleri akıllara geldi.

Geçtiğimiz yıllarda büyükşehir belediyesinde çalışan emekçilerden, kamuoyundan ve siyasilerden sayısız eleştiri alan Genel Sekreter Fatih Ünsal’ın; bu kez depremzedelerin konaklamalarına son vermesi bardağı taşırdı. CHP’li Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay başta olmak üzere, birçok siyasi Ünsal’ı bu kararından ötürü istifaya davet etti.

ALBAYRAK “PATRON BENİM” DİYEREK KORUMUŞTU

Önceki yıllarda, çeşitli konulardan gelen tepkilere Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak göğüs germişti. Fatih Ünsal’ı koruyan Albayrak, Klişe programında da bu soruya, “Fatih Ünsal ile geçmişten siyasal birlikteliğimiz var. Fatih Bey değerli bir bürokrat, hem muhasebe açısından hem de genel yapıda kendini iyi yetiştirmiş. Dürüst bir arkadaşımız. Bana çok büyük destek oluyor. Fatih Bey’in lüzumsuz hedef tahtasına konulmasına karşıyım. Çünkü buranın patronu benim. Ben buranın sorumlusu, esas söz sahibiyim.” demişti.

Kamuoyundaki bu tepkilerin ardından, Albayrak’ın geri adım atıp atmayacağı merak konusu oldu. Zira kamuoyu, Ünsal’ı korumaya devam ederse “patron” Albayrak’ın da istifa etmesi gerektiğini düşünüyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.