Hatay’dan Tekirdağ’a teşekkür plaketi

Hatay’dan Tekirdağ’a teşekkür plaketi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.06.2023
A+
A-

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen büyük deprem felaketi sonrasında TESKİ ekiplerinin Hatay’da yapmış oldukları altyapı çalışmaları desteği ve yardımlarından dolayı, Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi HATSU) Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak adına TESKİ Genel Müdürü Turhan Toprak’a nezaket ziyaretinde bulundu. Polat, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ ekiplerini tarafından afet bölgesinde gösterilen özverili çalışmadan dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak adına TESKİ Genel Müdürü Turhan Toprak’a teşekkür plaketi takdim etti

HATSU GENEL MÜDÜRÜ MUHAMMED İKBAL POLAT: “GÖSTERDİĞİNİZ DAYANIŞMA ÖRNEĞİNİ UNUTMAYACAĞIZ”

HATSU Genel Müdürü Polat, “6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız büyük deprem felaketi sonrası verdiğimiz destek ve işbirliği için Hatay halkı ve belediyemiz adına teşekkürlerimi sunarım. Gösterdiğiniz dayanışma örneğini unutmayacağız” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın depremin ilk anından itibaren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ ekiplerini seferber ederek deprem bölgesine yönlendirmesi sonrasında bölgeye intikal eden ekiplerin çalışmalarını bizzat tabip ettiğini belirten TESKİ Genel Müdürü Turhan Toprak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Tekirdağ Büyükşehir ve TESKİ olarak her zaman Hatay halkının ve bu vesileyle tüm depremzedelerin yanlarında olduklarını söyledi.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZA SADECE ŞEHRİMİZİN KAPILARINI DEĞİL, GÖNLÜMÜZÜN KAPILARINI DA AÇTIK”

Gerçekleşen ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen deprem ile ülke olarak büyük bir acı yaşadık. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ilk andan itibaren hızlı bir şekilde organize olarak ekiplerimizle bölgeye intikal ettik. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKi personelimiz afet bölgesinde gecesini gündüzüne katarak çalıştı. Yaralarımızın sarılması için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Altyapı çalışmalarından, gıdaya, kıyafetten, psikolojik desteğe kadar her anlamda ilk günden itibaren depremzede vatandaşlarımızın yanında olduk. Afet bölgesinden gelen ailelerimizi şehrimizde ağırladık. Sadece şehrimizin kapılarını değil, gönlümüzün kapılarını da açtık. Acılarını kalbimizde hissettik. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman depremzede vatandaşlarımızın yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi HATSU) Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat ta teşekkür ziyaretinde bulundu. Afet bölgesindeki çalışmalarımızdan dolayı teşekkürlerini iletti. Kendilerine incelik gösterip geldikleri için teşekkür ediyorum. Bölge halkının her zaman yanındayız ve kalbimiz her zaman onlarla birlikte olacak” dedi.

DESTEKLER SÜRÜYOR

Meclise sunulan önerge ile desteklerin devam ettiğini belirten Başkan Kadir Albayrak sözlerine, “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisimiz tarafından 08.03.2023 tarihinde 434 sayılı meclis kararı ile deprem bölgesinden ilimize gelen vatandaşlarımızın toplu ulaşım araçlarında OHAL süresince ücretsiz olarak seyahat edebilmeleri için TEKYÜREK KART uygulamasına başlama kararı alınmıştı. OHAL süresinin 09.05.2023 tarihinde sona ermesi nedeniyle depremzede vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları adına TEKYÜREK KART uygulamasının Meclisin öngöreceği bir tarihe kadar uzatılması hususunda meclisimizde görüşülmesi için önergemizi sunduk. Alacağımız karar ile depremzede vatandaşlarımıza verdiğimiz ulaşım desteğimize devam edeceğiz” şeklinde devam etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.