Gelecek Partisi, Ferdi Bosnalı’yla ‘devam’ dedi!

Gelecek Partisi, Ferdi Bosnalı’yla ‘devam’ dedi!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.10.2023
A+
A-

Ferdi Bosnalı, Gelecek Partisi Kapaklı İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresi’nde güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi

Açılış ve yoklamayla başlayan Gelecek Partisi Kapaklı İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresi divan heyetinin seçilmesiyle devam etti. Divan Başkanlığına Arif Tezcan, divan üyeleri olarak ise Sebahattin Şen ile Esra Kırdal seçildi. Divan heyeti seçiminin ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Kongrede konuşan Gelecek Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Ferdi Bosnalı şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Milletvekilim, Sayın İl Başkanım, kıymetli ilçe başkanlarım, partimizin kıymetli üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının değerli temsilcileri ve çok kıymetli basın mensupları… Gelecek Partisi Kapaklı İlçe Kongresi’ne hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Bugün burada, Türkiye Cumhuriyeti’nin son başbakanı, demokrasinin son temsilcisi, Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun büyük zorluklarla kurduğu Gelecek Partisi’nin Kapaklı İlçe Kongresi için bir araya geldik.

Ülkemiz 5 yıldır, adına ‘başkanlık sistemi’ denilen, demokrasiden uzak bir sistemle yönetiliyor. Bu sistemin ortaya çıkardığı haksızlıklardan bu salonda bulunan herkes, öyle veya böyle nasibini almıştır.

Gelecek Partisi’nin çıkış noktası da bu haksızlığa, hukuksuzluğa ‘dur’ demektir. Bu duruma sessiz kalmak, bu haksızlığa ortak olmaktır.

Umutsuzluğa kapılmaya gerek yok. Genel Başkanımız Sayın Davutoğlu’nun formülü belli: Adalet, demokrasi, refah, eşitlik ve her şeyden önemlisi siyasi ahlak. Bunlar bizim ihtiyacımız olan temel ilkeler! Peki bunların adresi neresi? Gelecek Partisi!

Hatırlayın… Kuruluş sürecimizde büyük zorluklar çektik. ‘Parti kuramaz’ dediler, bugün 81 ilde kongreler yapıyoruz! ‘Vekil çıkaramaz’ dediler, bakın vekilimiz karşımızda! ‘Grup kuramaz’ dediler, bakın saadet partisi yanımızda!

Kıymetli misafirlerimiz… Konuşmamı sonlandırmadan önce kıymetli vaktinizi ayırıp kongremize gelerek bizleri onurlandırdığınız için hepinize sonsuz şükranlarımı sunmak istiyorum.

Ben, hem siyaseten, hem de yaşım itibariyle bu salonu dolduran sizlerden daha az tecrübeye sahibim. Farkındayım, heyecanlıyım, ama inançlıyım! İşte bu inanç sayesinde, bu güne kadar ‘yapamaz’ dedikleri ne varsa yaptık. Şimdi önümüzde yerel seçimler var. Bu partinin kurucu üyesi bir kardeşiniz olarak kıymetli büyüklerimin huzurunda şunun sözünü vermek istiyorum: Aynı inançla, aynı kararlılıkla çalışarak, Kapaklı’nın geleceğini, Tekirdağ’ın geleceğini, Türkiye’nin geleceğini hep birlikte kurtaracağız! Kalın sağlıcakla…”

Bosnalı’nın ardından kısa birer konuşma da Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı ve Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Selim Temurci tarafından yapıldı.

Konuşmaların ardından faaliyet raporu okundu ve üyeler tarafından onaylandı. Ardından yapılan seçimde, mevcut Başkan Ferdi Bosnalı, üyelerin oylarıyla yeniden başkan seçildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.