Esnaf Bozdağ’dan memnun

Esnaf Bozdağ’dan memnun
Yayınlama: 12.02.2018
A+
A-

Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu Pazar günü gerçekleşti. Toplam Bin 95 Üyenin sandık başına gittiği Genel Kurulda mevcut Başkan Ali Bozdağ 537 Üyenin oyunu alırken, en yakın rakibi Erkan Zümbül’e 381 Üye destek verdi. Kulislerde AKP İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin destek verdiği konuşulan Necati Aksu ise sadece 164 Üyenin desteğini alabildi. Genel Kurulda kullanılan 11 oy ise geçersiz sayıldı.
 
Çerkezköy Havadis- Pazar günü gerçekleşen Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulunda mevcut Oda Başkanı Ali Bozdağ, üyelerin büyük çoğunluğunun desteğiyle yeniden Başkan seçildi.
DİVAN BAŞKANLIĞINA KAHRAMAN SEÇİLDİ

Dekor Düğün Salonunda gerçekleştirilen kongreye katılım yoğun olurken, kongre divan heyetinin oluşturulması ile başladı. Divan Başkanlığına Tekirdağ Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Kahraman seçilirken, Divan Kuruluna ise Esnaf Kefalet Odası Başkanı Muzaffer Yaztepe, Ali Özden, Arzu Özdemir, Ayla Karadeniz seçildi. Toplantıda faaliyet raporları ve bütçe okunurken, odanın gelir ve giderinin 1 milyon 804 bin 200 TL olduğu kaydedildi. Gelir gider ve bilançonun görüşülmesinin ardından yönetim ve denetim kurullarının ibrası ayrı ayrı oya sunuldu. Oy birliği ile kabul edilen Yönetim ve Denetim kurulu faaliyetlerinin ardından aidatlarını en erken ödeyen ve en eski üyelere plaket takdim edildi.
‘HİZMET İÇİN ADAY OLDUM’
Divan heyetinin ardından Başkanlık için yarışacak olan adaylara söz verildi. Kürsüye ilk gelen isim, 381 Üyenin desteğini alan Erkan Zümbül oldu. Hizmet için göreve talip olduğunu ifade eden Zümbül, seçilmesi halinde günün her saati Oda Üyelerine hizmet için çalışacağını ifade etti.
ZÜMBÜL’ÜN ARDINDAN AKSU KONUŞTU
Erkan Zümbül’ün ardından kürsüye bir diğer Başkan adayı Necati Aksu çıktı. Konuşmasının büyük bir bölümünde mevcut Başkan Ali Bozdağ ve Yönetimini eleştiren Aksu, göreve seçilmesi durumunda esnafın sorunlarını çözeceğini iddia etti.
‘DERSLERİNE ÇALIŞMAMIŞLAR’
Aksu’nun ardından kürsüye gelen Başkan Ali Bozdağ, konuşmasına Afrin operasyonunda şehit düşen Mehmetçiğe ve ülkemize başsağlığı dileyerek başladı. Daha sonra rakiplerinin yaptığı Yönetim Listesine değinen Bozdağ, ‘Arkadaşlar seçime giremeyecek olan isimleri bile yönetim listelerine yazmışlar. Tabi ki herkes eleştirisini yapabilir, burası er meydanıdır ancak bu kardeşlerimiz daha derslerine bile çalışmamışlar’ dedi.
‘GÖREVİ EHLİNE VERİN’
Kendisini eleştiren adaylara tek tek cevap veren Bozdağ, konuşmasının sonunda Oda Üyelerine seslenerek; ‘Bugün gerçekleşen seçimin ardından Başkan olan kişi, 4 yıl boyunca siz değerli üyelerimize hizmet edecek. Ben bu nedenle sizlerden, görevi ehline teslim etmenizi istiyorum’ ifadelerini kullandı.
OYLAMAYA GEÇİLDİ
Konuşmaların ardından mevcut üç aday da Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte sahneye davet edilerek Üyelere tanıtıldı. Ardından Oylama işlemine geçildi. Toplam altı sandıkta oy kullanma işlemi gerçekleştirilirken mevcut sandıkların beşinden Ali Bozdağ birinci çıkarken, bir sandıktan da Erkan Zümbül birinci çıktı.
İŞTE SANDIK SONUÇLARI
Toplam bin 95 üyenin sandık başına gittiği seçimlerde 11 oy geçersiz sayıldı. Birinci sandıkta mavi liste Erkan Zümbül 61, sarı liste Necati Aksu 16, beyaz liste Ali Bozdağ ise 143 oy aldı. Mevcut Başkan Ali Bozdağ’ın 101 oy aldığı ikinci sandıkta 2 oy geçersiz sayıldı. Mavi liste Erkan Zümbül 68 oy alırken, sarı liste Necati Aksu ise 21 oyda kaldı. Büyük çekişmenin yaşandığı üçüncü sandıkta iki oy geçersiz sayılırken, Ali Bozdağ 83, Erkan Zümbül 69, Necati Aksu ise 28 oy aldı. Bir oyun geçersiz sayıldığı dördüncü sandıkta mavi listeli Erkan Zümbül 59 oy, sarı liste Necati Aksu 35 oy, beyaz liste Ali Bozdağ ise 67 oy almayı başardı. Beşinci sandıkta beş oyun geçersiz sayıldığı seçimde mevcut başkan Ali Bozdağ 88 üyesinin oyunu alırken, diğer adaylardan mavi listeli Erkan Zümbül 56, sarı listeli Necati Aksu ise 35 oy aldı. Mavi listeden seçimlere giren Erkan Zümbül’ün 68 oyla birinci çıktığı altıncı sandıkta Ali Bozdağ 55 oy, Necati Aksu ise 29 oy aldı.
BOZDAĞ’DAN ÜYELERE TEŞEKKÜR
Oy verme işleminin ardından sandıkların sayımı yapıldı. Sonuçların açıklanmasının ardından tekrar üyelerin desteğini alarak Başkan seçilen Bozdağ, kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. Kendisine destek veren, vermeyen tüm üyelere teşekkürlerini sunan Bozdağ, ‘Aileme, yönetimime, hiçbir zaman beni yalnız bırakmayan ama gözükmeyen değerli dostlarıma çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu seçimden sonra noktalayacağım. Gelen kardeşlerime ve arkadaşlarıma sahip çıkacağız. Bayrağı onların eline vereceğiz’ dedi. Ali Bozdağ’ın yeni yönetiminde Mustafa Gazazoğlu, Nursel Can, Bekir Atak, Ahmet Sudan, Hüseyin Bahar, Ahmet Köroğlu, Ceyda Ürem, Nurettin Çerkez, Ramazan Akkuş, Ümit Dere yer aldı.