Doktora niyet, müezzine kısmet!

Doktora niyet, müezzine kısmet!
Yayınlama: 28.04.2021
A+
A-

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin doktor açığı devam ederken Çerkezköy Osmanlı Camii Müezzini Abdullah Karacan, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği Çerkezköy Devlet Hastanesinde ‘Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Servisi’nde görevlendirildi
Hasta kuyrukları her geçen gün artan, doktor açığı dillerden düşmeyen Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne takviye gerçekleşti. Ancak vatandaşlar ısrarla doktor beklerken, hastanenin Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Servisi’ne Çerkezköy Osmanlı Camii Müezzini Abdullah Karacan getirildi.
VERİLEN HİZMET TIP BİLİMİNİN NERESİNDE YER ALIYOR?
Yaşanan bu gelişme kimi kesimlerce eleştirildi. Eleştirilerin başında ise sadece Çerkezköy’de değil ülke genelinde pek çok hastanede doktor açığı bulunmasına rağmen bir müezzinin ‘hastanede’ hizmet vermesinin tıp bilimiyle alakası olup olamamasıydı.
KAÇ MAAŞ ALACAK?
Akıllara gelen bir diğer soru da “Abdullah Karacan kaç maaş alacak?” sorusu oldu. AKP iktidarı döneminde birden fazla kurumda görev yaparak çok sayıda maaş alanların sayısı artınca, vatandaş ister istemez bu sorunun cevabını da merak eder oldu.
KARACAN İÇİN HASTA BAKIM ODASI MI BOŞALTILDI?
Son olarak da Abdullah Karacan’ın hizmet vereceği oda… İddialara göre Karacan için hazırlanan oda ‘hasta bakım odası’ idi. Çerkezköy Devlet Hastanesi yetkililerinin bu odadaki yatakları çıkartıp odayı Karacan’a tahsis ettiği iddia edildi. Karacan’ın masasının arkasında bulunan ‘hemşire çağrı butonları’ da bu iddiayı haklı çıkarır nitelikte…

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.