Deprem tatbikatı yapıldı

Deprem tatbikatı yapıldı
Yayınlama: 20.08.2023
A+
A-

17 Ağustos 1999 depremini anma programları kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, AFAD ve Kızılay ortaklığı ile program düzenledi. Süleymanpaşa ve Çorlu’da düzenlenen programlarda simülasyon tırı ile vatandaşlarla deprem tatbikatı gerçekleştirdi

17 Ağustos 1999 depreminin unutulmaması ve olası bir depremde yapılması gerekenler ile ilgili bilincin oluşturulması amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı ekibi tarafından, deprem simülasyon tırı ile vatandaşlara uygulamalı deprem tatbikatı yapıldı. Deprem öncesi, deprem anı ve sonrasında yapılması gerekenlerin uygulamalı bir biçimde anlatıldığı tatbikatlara vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Süleymanpaşa Sahil Dolgu Alanı ve Çorlu Heykel Meydanı’nda düzenlenen programlarda AFAD ve Kızılay yetkilileri vatandaşların bilinçlendirilmesi için çeşitli çalışmalarda bulundu.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK “HER AN YAŞANABİLECEK BÖYLE FELAKETLERE KARŞI HAZIRLIKLI OLMAMIZ GEREKİYOR”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Şehrimiz konum itibarı ile birinci derece deprem kuşağında bulunuyor. Büyükşehir Belediyemiz deprem konusunda teknik ve bilimsel çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Her hafta düzenlediğimiz toplantılarda alınan kararlarla ilgili tüm daire başkanlıklarımızca yürütülen çalışmaları yakından takip ediyoruz. 17 Ağustos 1999 tarihini unutmadık. 6 Şubat’ta da büyük bir acı yaşadık. Depremle yaşamayı öğrenmemiz ve gerekli önlemleri almamız lazım. Her an yaşanabilecek böyle felaketlere karşı hazırlıklı olmamız gerekiyor. Böyle acıların bir daha yaşanmamasını diliyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.