ÇOSB’ye Yenilik Merkezi kuruldu

ÇOSB’ye Yenilik Merkezi kuruldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.03.2023
A+
A-

ÇOSB Bölge Müdürlüğü tarafından kurulan ÇOSB Yenilik Merkezi’nin tanıtım toplantısı yapıldı

ÇOSB İdari Bina Eğitim Salonunda gerçekleşen toplantıya; Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Natan Yakuppur, ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Ahmet Temiroğlu, Saim Buyruk, İlyas Kum, Veli Ağ ve ÇOSB Bölge Müdür Vekili F. Çiğdem Baykal’ın yanı sıra çok sayıda sanayiciyle, firma temsilcisi katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler; “Yenilik Merkezi, ülkemizde bulunan 389 OSB içerisinde belirlenen 4 pilot OSB’den biri olarak ÇOSB’de kuruldu” dedi.

Bölgede yenilik kültürünü beslemek üzere, yenilikçilik ekosisteminin gelişimine ve rekabetçi-katma değerli ürünlerin geliştirilebilmesine katkı sağlayacak bir yapının kurulacağını belirten Sözdinler, yapılacak Yenilik Merkezi çalışmalarının yenilikçilik, beceri geliştirme ve iş birliği çalışmaları olarak belirlendiğini ifade etti.

Toplantıda ÇOSB Yenilik Merkezi Koordinatörü Uğur Yolak tarafından yapılan sunumda, Yenilik Merkezi tarafından yapılacak çalışmaların detayları anlatıldı. Tanıtım toplantısına Türk Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) adına katılan Yağmur Fırat ve Anıl Bayrak da; ‘Eko Üretim Dönüşüm Programı’ hakkında bilgi verdi. Konuşma ve sunumların ardından, toplantı Yenilik Merkeziyle ilgili soru-cevap kısmıyla tamamlandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.