Çorlu, Trakya’nın en büyük spor kompleksine kavuşuyor

Çorlu, Trakya’nın en büyük spor kompleksine kavuşuyor
Yayınlama: 25.10.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu’da bir büyük tesisi daha vatandaşların hizmetine sunmaya hazırlanıyor

ÇORLU, TRAKYA’NIN EN BÜYÜK SPOR KOMPLEKSİNE KAVUŞUYOR

20.419 metrekare alan üzerinde inşa edilen, toplam 13.986 metrekare kapalı alana sahip, 2.500 seyirci kapasiteli, Uluslararası Basketbol Federasyonu (FİBA) standartlarında ve Trakya’nın en büyük spor tesisi olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 100. Yıl Kapalı Spor Salonu’nun yapımında son aşamaya gelindi.

Çorlu’da yapımı devam eden Spor Kompleksi, 1 bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kat olmak üzere toplam 4 Kattan oluşmakta.

Spor Kompleksi projesinde; Spor Salonu 1.365 m², 152 Araçlık Açık Otopark Yeri, Doping Odası, Çocuk Oyun ve Bakım Alanı 94 m², 109 Araçlık Kapalı Otopark Yeri, 22 araçlık kapalı ve açık engelli otoparkı, Hakem Odaları, Sporcu Kondisyon + Fitness Odası 110 m², Antrenman Sahası (580 m² -236 Koltuk Sayılı Tribün), Antrenör Odaları, Sporcu Dinlenme Odası 90 m², Mescitler, FIBA Odası, , Acil Müdahale Odası, güvenlik odaları, basın salonu, Teknik Komiser Odası, 2.463 Kişilik Tribün ( 137 Vip – 147 Basın – 2174 seyirci ), Gözlemci Odası, Kafe 21 m², 480 kişilik Teleskopik Tribün imalatı, yürüyen merdiven imalatı, 2.720 m² Uzay Kafes Sistem Çatı ve 2.720 m² Titanyum Çinko Çatı Kaplaması yer almakta.

ALBAYRAK: “TRAKYA’NIN EN BÜYÜK SPOR KOMPLEKSİNDE SON AŞAMAYA GELDİK”

Tekirdağ’ı bir marka kent haline getirme yolunda emin adımlarla ilerlediklerini belirten ve Çorlu Spor Kompleksinde incelemelerde bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Cumhuriyet tarihinin en büyük tesislerini Tekirdağ’a kazandırıyor olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hizmet ve yatırımlarımızla Tekirdağ’ı geleceğe taşıyoruz. Bu kapsamda Çorlu’da inşaatında son aşamaya geldik. Trakya’nın en büyük spor tesisi olan Çorlu Uluslararası Spor Kompleksimizi, önümüzdeki aylarda halkımızın hizmete sunmayı planlıyoruz. Tekirdağ, büyükşehir ile büyüyor, gelişiyor, yenileniyor ve geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Vatandaşlarımızın yaşamaktan keyif aldığı bir Tekirdağ için gece gündüz çalışıyoruz. İlkleri, en büyük projeleri hayata geçiriyoruz. Güçlü sanayisi, tarım ve hayvancılığı, lojistik yatırımları, turizmi ve üniversitesi ile çevreye duyarlı, kentleşmesini tamamlamış, yaşanabilir, güvenli ve mutlu bir Tekirdağ hedefimiz doğrultusunda, şehrimizi uluslararası standartlarda spor kompleksleri ve dev kültür tesisleri ile tanınan bir marka kent haline getirme yolunda hızla ilerliyoruz. Çorlu’da yapımına devam ettiğimiz, Trakya’nın en büyüğü olan ve kentimizin sportif hayatına değer katacağına inandığımız Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 100. Yıl Kapalı Spor Salonu’muz şimdiden tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.