Çorlu Spor Lisesi’nde şaibe kokan kıyafet satışı!

Çorlu Spor Lisesi’nde şaibe kokan kıyafet satışı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 16.11.2023
Düzenleme: 16.11.2023 21:02
A+
A-

Çorlu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Lisesi’nde bir yöneticinin, öğrencilerin giymesi istenilen kıyafetlerin tek bir mağazadan alınması ve kıyafet ücreti olan 1250 TL’nin okul aile birliğine verilmesi konusunda dayatmada bulunduğu, okul aile birliğine ödenen ücretlerin karşılığında herhangi bir makbuz ya da fatura verilmediği, kıyafetleri almayan öğrencilerin ‘sınıfta bırakılmakla’ tehdit edildiği, kıyafetleri alan öğrencilere ‘devamsızlık’ ve ‘not’ konusunda iyileştirmeler yapılacağı vadedildiği iddia ediliyor! Ayrıca, kıyafetlerini henüz almamış olan öğrenciler dönem dönem okula geç alınıp, kapı önünde uyarıldıktan sonra sınıflara gönderiliyor!

NEDEN OKUL AİLE BİRLİĞİ? MAKBUZ YA DA FATURA NEDEN YOK?

Çorlu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Lisesi’nde yaşandığı iddia edilen durumlar çok vahim. Okulun öğrencilerin giymesi için seçtiği 1 adet eşofman ve 1 adet yelek 1250 TL’ye satışa sunuluyor. Okul yöneticilerinden biri, kıyafet ücretlerinin okul aile birliğine yatırılacağını, sonra da Çorlu’da faaliyet gösteren ‘belirli’ bir mağazadan teslim alınacağını söylüyor. İddia o ki, okul aile birliğine ödenen ücretler karşılığında ne bir makbuz ne de bir fatura veriliyor.

KIYAFET ALMAYAN SINIFTA KALACAK, ALANLARA KOLAYLIK SAĞLANACAK!

İddialar bununla da sınırlı değil. Kıyafet almak istemeyen öğrencilere, “Kıyafetleri beğenmediyseniz okula gelmeyin.”, “Kıyafetleri almazsanız sınıfta kalırsınız.”; kıyafeti alan öğrencilere ise “Devamsızlık ve not konusunda size kolaylık gösteririz.” gibi söylemlerde bulunuluyor.

ÖĞRENCİLER KAPIDA BEKLETİLİYOR

Öte yandan, Gazetemize iletilen bir fotoğrafta, kıyafet almayan öğrencilerin bir süre okulun kapısında bekletildiği görülüyor. Bu öğrencilere de yine bahse konu yönetici tarafından kapı önünde uyarılarda bulunulduğu iddia ediliyor.

VELİLER, KONUNUN ARAŞTIRILMASINI İSTİYOR

Veliler, şaibe kokan bu durumun Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından araştırılmasını talep ediyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.