CHP’li İsmail Çelebi: Seçim bitmiş değildir

CHP’li İsmail Çelebi: Seçim bitmiş değildir
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.06.2023
A+
A-

28. Dönem CHP Tekirdağ 8. Sıra Milletvekili Adayı İsmail Çelebi, seçimin ardından bölgedeki basın mensupları ile bir araya geldi. Çelebi, “Tekirdağ halkımızın sesi olacağım. Sorunları da yukarıya taşıyacağım. Bu sebeple de benim için seçim bitmiş değildir.” dedi.

Tunç Steak Restaurant’ta basın mensuplarıyla bir araya gelen Çelebi, seçim sürecinde haberleri ile demokrasiye katkı bulunan basın mensuplarına teşekkür etti. Ayrıca seçim varmış gibi çalışmalarına devam edeceğini belirten Çelebi, önümüzdeki dönem yeniden milletvekili adaylığını hedeflediğini söyledi.

“KEMAL KILIÇDAROĞLU GİBİ ÇALIŞTIM”

Sözlerine basın mensuplarına teşekkür ederek başlayan İsmail Çelebi, “Bu bir teşekkür kahvaltısıdır. Hayatım boyunca eğitimi ve gelişimine önem verdim. 2009 yılında İstanbul Esenyurt’tan İl Genel Meclis üyesi oldum. 2012’de işimi İstanbul’dan Çerkezköy’e taşıdım. Kendim de 2015’te Çerkezköy’e gelerek işimin başına geldim. İşlerimi yoluna koydum. Siyasette iki tane şey çok önemlidir. Birincisi ekonomik gücünüz, ikincisi zaman. Zamanının ve ekonomik gücünüz yoksa siyaset yapmak çok zor. Bu şartlar biraz oluştuktan sonra Tekirdağ’da müracaatımı yaptım. Son sırada olsam bile sıralamanın benim için önemi yok. İktidar olmadıktan sonra muhalefet milletvekillerinin çok etki alanı yok, sadece toplumun genel sorunlarını meclise taşımak. O yüzden iktidar olmak için uğraştık. Birinci sıra adayı gibi, Kemal Kılıçdaroğlu gibi çalıştım. Bütün zamanımı sahada verimli geçirmeye çalıştım. Başarılı olduğuma da inanıyorum ama iktidar olmak için yeterli olmadı. Tekirdağ’da başarılıyız ama Türkiye genelinde bu başarı elde edilemedi” açıklamasında bulundu. 

“SEÇİM BİTMİŞ DEĞİLDİR”

Çelebi, “ Önümüzdeki milletvekili seçimlerinde de yeniden milletvekili aday adayı olacağım. Partide 8 tane adayımız var, 4-5 tanesi meclise gidecek ama biz Tekirdağ’da kalacağız. Biz Tekirdağ’ın sorunlarını meclisteki arkadaşlarımıza taşıma gayretinde olacağız. Bunları il ve ilçe örgütlerimiz yapıyor, bende sahada partimizin politikalarını sahaya yansıtacağım. O isteyen kişi olarak Tekirdağ halkımızın sesi olacağım. Sorunları da yukarıya taşıyacağım. Bu sebeple de benim için seçim bitmiş değildir. İl genelinde tüm sokaklarda fırsat buldukça bir milletvekili gibi çalışmalarıma da devam edeceğim” dedi. 

“ÖYLE BİR TALEBİM YOK”

Basın mensuplarının, “ Önümüzdeki yerel seçimlerde Çerkezköy Belediyesi Başkan aday adaylığı düşünceniz var mıdır? “ sorusu üzerine konuşan Çelebi, belediye başkan aday adaylığını düşünmediğini ve öyle bir talebinin de olmayacağını ifade etti. Çelebi açıklamasının devamında ise önümüzdeki günlerde Tekirdağ’ın diğer ilçelerinde görev yapan basın mensuplarıyla da buluşacağını kaydetti. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.