Çerkezköylü servisçiler, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini protesto etti

Çerkezköylü servisçiler, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini protesto etti
Yayınlama: 07.09.2022
A+
A-

Tekirdağ’da servis şoförleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi UKOME’nin aldığı plaka kararlarını protesto etti.

Çerkezköy’deki servis şoförleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezinin kendilerinden habersiz karar almasını protesto etti. Eylem kararı alan servis şoförleri, belediye binası önüne geldi. Eylem için toplanan yaklaşık 100 servis şoförü, UKOME’nin kendilerinden habersiz karar aldığını ve plaka çıkardığını, fiyat tarifesi ile ilgili kendilerine haber verilmediğini dile getirdi.

“YANLIŞTAN DÖNMESİ İÇİN BEKLERDİK”

Tekirdağ Servisçiler Odası Başkanı Aşkın Gündoğdu yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar 2015 yılından bu tarafa açılan ihaleler var. Tekirdağ’da kapalı zarf usulü babadan oğula miras hakkı olan tahdit tahsis içerikli plaka verildi. Büyükşehir belediyesi 2015 yılında ihaleye çıktı kapalı zarf usulü ihale açtı. İhaleyi açarken Çerkezköy Belediyesinin ihalelerin usulsüz olduğuna dair dosyaları açıp baksalar şerhi var. Şerhinin koymalarının nedeni tahdit içerikli tahsisli plaka açmaları. Biz 2015 yılında Büyükşehir Belediyesinin bu yanlıştan dönmesi için beklerken, yani maddi hatadan sehven meclis kararıyla yanlıştan dönüp insanların tahtit hakkını verip ondan sonra ihtiyaç duyulduğu zaman mesleki odaların görüşü alınarak UKOME yönetmeliği ibaresinde de yer alır.

“UKOME BAŞKANINI ARIYORUM CEVAP YOK”

2014 yılından bu yana Tekirdağ Servisciler Odası olarak hizmet evermekteyiz. 2019 yılında bu odanın kurulumu için yargı kararıyla da olsa Türkiye’de bu mesleği mesleki olarak tescillendirmişiz. Türkiye’nin UKOME olan illerinde mesleki odaların görüşleri alınmak kaydıyla komisyonlara katılır, akabinde komisyon kararından çıkan sonuçlara göre belirlenen kişinin imza yetkisi vardır. Burada çağırmak değil, 7’sinde toplantı yapılıyor. 6’sında bana evrak gönderiyor. 20’sinde evrak elime geçiyor. Çerkezköy ilçesinde de bu konuyla ilgili açıklama yaptım. Sıkıntıları sorunları Belediye Başkanına ilettim. Velilerden sorular geliyor, esnafımız ve velilerimiz mağdur olmasın diye İstanbul başta olmak üzere Ankara kilometre üzerinden açıklamış. Bende dilekçemin ekinde örnekleri verdim. Bizzat UKOME verdim. 1’inde çıkacaktı. UKOME Başkanını arıyorum cevap yok.” dedi.

Açıklamanın ardından servis şoförleri sessiz bir şekilde dağıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.