Çerkezköy’de pek çok okula yıkım kararı!

Çerkezköy’de pek çok okula yıkım kararı!
Yayınlama: 02.10.2023
Düzenleme: 02.10.2023 09:04
A+
A-

CHP Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Nurten Yontar, Tekirdağ’da yaşanan okul yıkımı ve inşa edilmeyen okullar meselesi hakkında açıklamada bulundu

OKUL YIKIMLARI VE EĞİTİMDEKİ ZAAFLAR

Vekil Yontar, 63 okul için yıkım kararı alındığını fakat bunların yerine sadece 8 okul inşa edildiğini belirtti. Yontar, “Bunu bile eğitimde ciddi bir krizin yaşandığının göstergesi olarak değerlendiriyorum.

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLER MAĞDUR

Yıkılan okulların yerine yapılan 8 okul, Tekirdağ’daki eğitim ihtiyacını karşılamaktan uzak. Öğrencilerimiz aşırı kalabalık sınıflarda ders yapıyor. Öğretmenlerimiz de bu durumdan mağdur.

İKİ YÜZÜ DE GÖRMEK GEREKİYOR

Tekirdağ’da eğitimle ilgili sorunlar sadece fiziksel altyapı ile sınırlı değil. Sınav başarısındaki düşüşler, öğretmenlerin çalışma koşulları, ekonomik zorluklar içerisinde olan veliler, servis giderleri ve daha birçok konu başlığı altında eğitimde ciddi sorunlar yaşanıyor.

ATATÜRK’ÜN TÜRKİYE’SİNE YAKIŞMAYAN TABLO

Siyasal iktidarın eğitime gerekli kaynakları ayırmaması ve bu kaynakları diğer alanlara aktarması, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmıyor. Bu sorunları çözmek için acil adımlar atılmalıdır.

YIKIM KARARI VERİLEN OKULLAR

Listede belirtilen okullar arasında; VELİKÖY İLKOKULU, KIZILPINAR ATATÜRK İLKOKULU, HALİT NARİN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ, FATİH SULTAN MEHMET İMAM HATİP ORTAOKULU, FEVZİPAŞA İLKOKULU (EK BİNA) ve diğerleri bulunmaktadır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.