Çerkezköy ve Kapaklı’da toplu ulaşıma zam!

Çerkezköy ve Kapaklı’da toplu ulaşıma zam!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 02.01.2023
A+
A-

UKOME tarafından, 1 Ocak itibariyle uygulanmaya başlayan zamlı tarife ile birlikte Çerkezköy ve Kapaklı’da şehir içi indi-bindi ücreti 8.50 TL olurken, öğrenci ise 5 TL oldu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) 28,12.2022 tarihli 2022/410 numaralı kararına göre Tekirdağ il genelinde şehir içi toplu taşıma ücretlerine yüzde 36 zam yapıldı.

İŞTE YENİ FİYATLAR 

Tekirdağ’ın tüm ilçelerinde uygulanmaya başlayan zamlı tarife, Çerkezköy’de de yeni yılın ilk gününde uygulanmaya konuldu. 15 Mart tarihinde 4.5 TL’den 6.25’ye çıkartılan şehir içi yolcu taşıma ücreti yeni zamla birlikte indi-bindi 8.50 TL’ye çıktı. Yeni tarifeye göre şehir içi öğrenci 5 TL olurken, ilçe dışa öğrenci ücreti ise 6 TL oldu. Yeni karara göre Çerkezköy-Kızılpınar 8.50 TL, Çerkezköy-Veliköy 10 TL, Çerkezköy-Veliköy Fabrikalar 12 TL, Kızılpınar-Veliköy Fabrikalar 10.50 TL oldu. Saray,Kapaklı-Çerkezköy-Çorlu güzergahında toplu taşıma hizmeti veren araçlarda ise Saray-Büyükyoncalı, Kapaklı-Çerkezköy, Kapaklı-Büyükyoncalı, Çerkezköy-Kızılpınar, Çerkezköy Veliköy  11 TL olurken, indirimli ücret ise 7 TL oldu. Saray-Kapaklı, Büyükyoncalı-Çerkezköy, Kapaklı-Kızılpınar, Kapaklı-Veliköy yeni zamla birlikte 14 TL olurken, indirimli fiyat ise 8.50 TL oldu. Saray-Çerkezköy 18.5 TL, Veliköy-Çorlu 20 TL, Kızılpınar-Çorlu, Saray-Kızılpınar, Büyükyoncalı-Veliköy, Çerkezköy-Çorlu arası 21 TL olurken, indirimli fiyat ise 11 TL olarak belirlendi. Kapaklı Çorlu 23.50, Büyükyoncalı-Çorlu 27 TL, Saray-Çorlu arası 33.50 TL olurken, indirimli fiyat ise 20 TL oldu. S.S 84 Nolu Özpınar Kooperatifinde ise yeni tarifeler belirlendi. Çerkezköy-Uzunhacı 13,75 TL’den 18.50 TL’ye yükselirken, indirimli ücret tarifesi ise 10 TL oldu. Çerkezköy-Karlı, Çerkezköy-Bahçeağıl, Çerkezköy-Uzunhacı 12.5 TL’den 17 TL’ye yükselirken, indirimli fiyat ise 8.50 TL oldu.

“ŞOFÖRLERİMİZE CAN SUYU OLACAK”

Yapılan zamları değerlendiren Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, “Tekirdağ’da Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan kararla taksimetre ücretlerine ve servis ücretlerine yüzde 30, şehir içi toplu taşıma ücretine ise yüzde 36 zam yapıldı. Yeni zamlar yeni yılın ilk gününde uygulanmaya başladı. Son dönemlerde gelen zamlarla birlikte giderlerimizi yeri geldi cebimizden veriyoruz. Sırf vatandaşlarımız sıkıntı yaşamasın diye işimizin başında olduk. Esnafımıza bir nebze olsun rahat nefes aldırmak için UKOME tarafından toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Gelen zamlar her ne kadar kalıcı bir çözüm olmasa da şoförlerimize can suyu olacağını düşünüyoruz. Bugün yapılan bu zam tekrar gözden geçirilmeli ve önümüzdeki ay yapılacak UKOME toplantısında esnafımız adına bir iyileştirme yapılmasını talep ediyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.