Çerkezköy AKM, “Beş Yaprak Bir Sahne” kültür sanat programına ev sahipliği yaptı

Çerkezköy AKM, “Beş Yaprak Bir Sahne” kültür sanat programına ev sahipliği yaptı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.12.2022
A+
A-

Trakya Folklör Kulübü tarafından düzenlenen Çerkezköy temalı “Beş Yaprak Bir Sahne” adlı kültür sanat programı Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Çerkezköy’ün içinden yeşeren yaprakların sunulduğu gece Kulüp Başkanı Abdullah Coşkun’un açılış konuşmasıyla başladı. Ardından Çerkezköylü Yönetmen Onur Gürsoy’un Son Kaplumbağalar adlı belgeseli perdeye aktarıldı.

Daha sonra bir Çerkezköy romanı olan Ayçiçeği Tarlalarına Beton Dökülürken kitabın yazarı Hayri Varol bir söyleşi gerçekleştirdi. Peşinden Volkan Kuru yönetiminde yine Çerkezköy konulu bir skeç sahnelendi. Daha sonra Trakya Folklör Kulübü Halk Oyunları Ekipleri, Ege, Tekirdağ ve Trabzon yörelerinden oyunlar sergiledi. Gecede son olarak Erdem Topal türküler okuyarak sahne kapandı.

Gecenin sonunda Yazar Hayri Varol, imzalı kitaplarını katılımcılara takdim etti ve gecede emeği olanlara plaket takdim edildi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Oldukça keyifli geçen geceye Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Nedim Yılancı, Çerkezköy Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Gizem Tuna, Tekirdağ BŞB Ulaşım Komisyon Başkanı Kazım Doğaç, AKP Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Akın Yılmaz, Çerkezköy MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, TESDEF Genel Başkanı Hasan Acar, Çerkezköy Memleket Partisi İlçe Başkanı Musa Kavlak, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Tuncay Üstünol, Çerkezköy Ehli Beyt Dergahı Dedesi Seyyid Sinan Boztepe, Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Görevlisi Taha Aslanlı, Kapaklı AKP İlçe Başkanı Mecit Çoğal, THK Çerkezköy Şube Başkanı Serkan Karagöz, Çerkezköy Sivaslılar Derneği Başkanı Mustafa Tokgöz,  Çerkezköy Milli Eğitim Sube Müdürü Arif Zenginal, Uğur Okulları Müdürü Kadir Reis Zenginal, Tomurcuk Okulları Sahibi Tuğba Zenginal, THOF İl Temsilcisi Caner Bilgin, Balarısı Anaokulları Sahibi Ayşe Sinç, Çerkezköy Çözüm Akademi Okulları Müdürü Demet Kurucu, Çerkezköy CHP İlçe Yöneticileri, çok sayıda okul müdürleri katıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.