Büyükşehirden Mürefte’ye turizm tesisi

Büyükşehirden Mürefte’ye turizm tesisi
spot_img
Yayınlama: 31.07.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, önde gelen turizm merkezlerinden biri olan Şarköy’ün Mürefte Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan turizm tesisinin temelini atıyor

MÜREFTE TURİZM TESİSİ’NİN TEMELİ 03 AĞUSTOS’TA ATILACAK

Mürefte Turizm Tesisi’nin temeli, 03 Ağustos 2023 Perşembe Günü Saat 15:00’te Mürefte Mahallesi Yalı Caddesi’nde gerçekleştirilecek törenle atılacak.

Toplam inşaat alanı 1.309,3 metrekare olan Mürefte Turizm Tesisi 623,7 metrekare inşaat taban alanına sahip. Zemin artı 1 kattan oluşacak Mürefte Turizm Tesisi Otel olarak kullanılacak. Mürefte Turizm Tesisi projesinde Sosyal Tesis, Mutfak, Lobi, Teknik Hacimler, 12 Oda ile İdari ve Kat Ofisleri yer alıyor.

BAŞKAN ALBAYRAK: “23.337.600 TL’LİK YATIRIMLA MÜREFTE MAHALLEMİZE ÖNEMLİ BİR TURİZM TESİSİ KAZANDIRIYORUZ”

Mürefte Turizm Tesisi’nin Şarköy’ün turizm potansiyeline güç katacağını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Şarköy ilçemiz, bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak vizyonumuzda da yer alan turizmi geliştirmek ve kentimizin önemli turizm merkezleri arasına girmesini sağlamak adına turizm yatırımlarımıza da devam ediyoruz. Bu kapsamda, Şarköy ilçemiz Mürefte Mahallesi’nde önemli bir açığı kapatacak olan Turizm Tesisimizin temelini atıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mürefte Turizm Tesisi’mizin temeli, 03 Ağustos 2023 Perşembe Günü Saat 15:00’te Mürefte Mahallesi Yalı Caddesi’nde gerçekleştirilecek törenle atılacak. Tüm halkımızı temel atma törenimize bekliyoruz. 23 Milyon 337 Bin 600 TL yatırım maliyetine sahip tesisimiz şimdiden Mürefte’mize, Şarköy’ümüze ve Tekirdağ’ımıza hayırlı olsun” dedi.

spot_img
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.