Bunu hep birlikte başaracağız

Bunu hep birlikte başaracağız
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.03.2023
A+
A-

Millet İttifakı’nın sona eren toplantısının ardından Saadet Partisi Genel Merkezi önünde yapılan açıklamada, Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayını Kemal Kılıçdaroğlu olduğu açıklandı

Altılı Masa’nın toplantısının ardından yapılan açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olduğu açıklandı.

Millet İttifakı’nı oluşturan altı siyasi partinin genel başkanlarının saat 14.00’de başlaması planlanan toplantısı, İYİP Genel Başkanı Meral Akşener’in kararının beklenmesi nedeniyle yaklaşık 2 saat ertelendi.

Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüşmesi sonrasında ittifak masası altı genel başkan ile 16.00’da yeniden toplandı. Saadet Partisi Genel Merkezi’ne Atatürk, Türk bayrağı ve ‘Birlikte Başaracağız’ yazılı pankartlar asıldı.

Kritik görüşmede saatler geride kalırken, Halk TV toplantının sona erdiğini ve her parti genel başkanının kurmaylarıyla ayrı ayrı toplantı halinde olduğunu aktardı. Toplantıların ardından cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğu açıklandı.

Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu duyurdu.

Karamollaoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

  • Bugün buraya gelmemizin sebebini hepiniz biliyorsunuz.
  • Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bizim cumhurbaşkanı adayımızdır. Bu görevin hayırlı olmasını diliyorum.

Kılıçdaroğlu: Bunu hep birlikte başaracağız

Altılı Masa’nın cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

  • Bunu hep birlikte başaracağız.
  • Sevgilim halkım, değerli kardeşlerim. Yunus Emre bölüşürken tok oluruz, bölünürsek yok oluruz. Biz Türkiye’nin bütün renklerini buluşturmak için yola çıktı. Bu sofra Halil ibrahim sofrasıdır.
  • Bizim soframız barışın ve kardeşliğin sofrasıdır. Allah’ın izniyle bunu hep birlikte başaracağız. Biz Millet İttifakı olarak Türkiye’yi istişare ve uzlaşıyla yöneteceğiz.
  • Diğer genel başkanlar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak.

CHP Genel Merkezi önünde İmamoğlu ve Yavaş’la birlikte kürsüye çıktı: ‘Başlıyoruz’

Kılıçdaroğlu daha sonra CHP Genel Merkezi önünde kendisini bekleyen partililere hitaben bir konuşma yaptı.

Eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu “İki değerli arkadaşlarım, Sayın İmamoğlu ve Yavaş ile birlikte bir yola çıktık” dedi. Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında CHP’liler “İktidar” sloganları attı. “Bugün bir adaydan öte bir değişimin temsilcisi olarak karşınızdayım. Uzun zamana yayılan emeğin özveriyle ilmek ilmek örülmüş bir ortak aklın sözcüsü olarak sizlerleyim” diyen Kılıçdaroğlu “Ben ve ittifakımız bu ülkeyi akılla, erdemle, liyakat ile yönetmeye adayız” ifadesini kullandı.

“Bize kader dedikleri bu nizamı değiştirmek istiyoruz” diyen Kılıçdaroğlu sözlerini “Sadece ben değil 84 milyon aday. Geleceği, ekmeği, suyu çalınan 84 milyon aday, bu düzeni siz değiştireceksiniz. Bu topyekûn bir değişimin başlangıcı, halktan çalınanı halka geri vereceğiz. Birleşe birleşe kazanacağız. Aday ben değilim, aday hepimiz. Söylemiştim başlıyoruz diye. Sevgili halkım, eyvallah, başlıyoruz” diyerek noktaladı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.