Bu seçim sürecine yürek dayanmaz

Bu seçim sürecine yürek dayanmaz
Yayınlama: 23.02.2024
A+
A-

Kapaklı, son yılların en heyecanlı yerel seçimlerine sahne olacak. Küskünler, yeniler ve eski isimlerin yarışacağı seçim bol atışmalı, gergin ve projelerle geçmesi bekleniyor. Adayların yanı sıra seçmenlerde de heyecan dorukta. Bu seçim sürecine yürek dayanmaz…

Kapaklı’da 31 Mart yerel seçimler sürecinin hem heyecanlı, hem de çok renkli geçmesi bekleniyor.

4 GÜÇLÜ RAKİP

Seçimlerin, daha önce 3 kez birbirlerine rakip olan Kapaklı Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti adayı Mustafa Çetin ve 3 dönem Kapaklı Belediye Başkanlığı yapan İrfan Mandalı ile Mandalı’nın yeğeni olan İYİ Parti’nin adayı Güran Mandalı ve Çetin’e tepki için AK Parti’den istifa eden Yeniden Refah Partisi’nin adayı Salih Bezgin arasında geçmesi bekleniyor.

Cumhur İttifakı’nın adayı mevcut Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ile Kapaklı eski Belediye Başkanı İrfan Mandalı, başkanlık yarışında dördüncü kez karşı karşıya geliyor. Mandalı bu yarıştan iki kez, Çetin ise bir kez galip ayrıldı. İki tecrübeli siyasetçi 4. rauntta kozlarını tekrar paylaşılacak.

İLK İKİ RAUNT MANDALI’NIN

İlk raunt 2004 yerel seçimlerinde gerçekleşti. Çetin, Doğruyol Partisi’nden, Mandalı ise DSP’den, 2009 yerel seçimlerinde Çetin Demokrat Parti’den, Mandalı ise DSP’den aday oldu. Bu iki seçimin galibi Mandalı oldu. 2014 yerel seçimlerinde Çetin, AK Parti’den Kapaklı Belediye Meclis üyesi olurken, Mandalı 3. dönem başkanlığını CHP’nin adayı olarak kazandı.

ÜÇÜNCÜ RAUNT ÇETİN’İN

2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakının AK Parti adayı Mustafa Çetin ile Millet İttifakı’nın CHP adayı İrfan Mandalı tekrar rakip oldu. Çetin, oyların (35 bin 552 oy) yüzde 53.96’sını, CHP’nin adayı İrfan Mandalı ise (27 bin 94 oy) yüzde 41.12’nin almıştı. Bu sonuçlara göre Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin olmuştu. 3 dönem Kapaklı Belediye Başkanlığı yapan İrfan Mandalı, görevi 5 Nisan 2019 günü devrettiği rakibi Mustafa Çetin’den geri almak, Çetin ise ikinci dönem için belediye başkanı seçilmek için kolları sıvadı.

MANDALI VE ÇETİN İLE YILDIZI BARIŞMIYOR

Mandalı ve Çetin’e karşı ise iki güçlü isim aday oldu. Bunlardan biri Salih Bezgin… AK Parti Kapaklı İlçe Başkanlığı yapan AK Parti’den Kapaklı Belediye Başkan Adayı olan Salih Bezgin, Çetin’in tekrar aday gösterilmesine tepi için partisinden istifa etmiş, Yeniden Refah Partisi’nden Kapaklı Belediye Başkan adayı gösterildi. Mandalı ve Çetin ile yıldızı barışmayan Bezgin, ilçenin tanına birçok ismi olan kendisiyle birlikte AK Parti’den ayrılan birçok ismi de meclis üyesi adayı göstererek bu seçimlerde “biz de varız” mesajı verdi.

MANDALI’NIN RAKİBİ MANDALI

İYİ Parti’nin Kapaklı Belediye Başkan adayı ise ilçe başkanlığı da yapan genç isim, İrfan Mandalı’nın yeğeni Gürkan Mandalı. “Denenmişlere mecbur değilsin Kapaklı” diyen Mandalı, seçimlere ekibiyle oldukça iyi hazırlanıyor.

Güçlü rakiplerin olduğu Kapaklı, son yılların sonucunu kestirmenin çok zor olduğu bir seçimi yaşayacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.