Başhekim görevden alındı: “Bana henüz tebliğ edilmedi”

Başhekim görevden alındı: “Bana henüz tebliğ edilmedi”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 19.12.2022
A+
A-

Sağlık Bakanlığı, kamuoyunda ‘sahte doktor’ olarak bilinen Ayşe Özkiraz’a ilişkin açıklama yaptı. Bakanlık, açıklamasında hastane başhekiminin yönetici sözleşmesinin feshedildiğini duyurdu. Öte yandan kendisine ulaştığımız Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Ali Filiz, gelişmenin henüz kendisine tebliğ edilmediğini ifade etti

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde kendisini ‘pratisyen hekim‘ olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan 20 yaşındaki Ayşe Özkiraz’ın son olarak kendisini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde de doktor olarak tanıttığı ortaya çıkmıştı.

Sağlık Bakanlığı, 25 Ekim’de tutuklanan Ayşe Özkiraz ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakanlık, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Sağlık Bakanlığı, sahte doktor Ayşe Özkiraz ile ilgili, “Bakanlığımızca tüm personel hareketleri dijital ortamda takip edilmektedir. Sağlık personeli sıfatıyla herhangi bir kurumumuzda çalışması, maaş ve görev alması, işlem yapması mümkün değildir. İddia edildiği gibi sahte doktorun çalıştırılması söz konusu değildir. Yetkisiz bir kişi tarafından hiçbir tıbbi işlem yapılmasına müsaade edilmemiştir. İlgililer hakkında gerekli disiplin ve idari işlemleri yapılmıştır. Hazırlanan teftiş raporu doğrultusunda, çocuk cerrahisi uzmanına aylıktan kesme cezası verilmesine ve il içinde başka bir hastanede görevlendirmesine, ameliyathane sorumlu doktoruna kınama cezası verilmesine ve hastane başhekiminin yönetici sözleşmesinin feshedilmesine karar verilmiştir”

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.