Balıkçılara malzeme desteği yapıldı

Balıkçılara malzeme desteği yapıldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.07.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Toptancı Hali’nde düzenlenen törende, tekne bakım malzemeleri balıkçılara teslim edildi. Destek kapsamında kentimizde denizlerde faaliyet gösteren Tekirdağ plakalı, yeşil ruhsatlı, kooperatif üyesi ve 12 metreye kadar teknesi olan toplam 153 küçük ölçekli balıkçıya malzeme desteği yapıldı

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE DE BALIKÇI ESNAFIMIZI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Dağıtım töreninde Tekirdağ’da denizlerde faaliyet gösteren 7 adet, iç sularda faaliyet gösteren 1 adet olmak üzere toplam 8 adet Su Ürünleri Kooperatifine kayıtlı olan 153 küçük ölçekli balıkçıya, epoksi macun, antifouling boya ve  beyaz yağlı boya malzemesi desteği sağlandı. Törende konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Güzel Tekirdağ’ımızın bir deniz kenti olduğunun bilinciyle göreve geldiğimiz 2014 yılından bu yana balıkçı esnafımızı destekliyoruz. Hal hizmetlerinin daha sağlıklı, hijyenik ve ekonomik koşullarda yürütülmesi amacıyla 2021 yılında Su Ürünleri Toptancı Halimizi faaliyete geçirdik. Her yıl av sezonu açılışında düzenlediğimiz törenlerimizi geleneksel hale getirdik. Müsilaj sorunundan, COVİD-19 salgınından ve ekonomik krizden olumsuz etkilenen küçük ölçekli balıkçılarımıza yönelik destek programımızı başlattık. Bu kapsamda Tekirdağ’da faaliyet gösteren su ürünleri kooperatiflerine üye küçük ölçekli balıkçı esnafımıza balıkçılık ve tekne bakım malzemesi desteği sağladık. 2023 yılı balık avı sezonu yaklaşırken tekne bakım malzemesi desteğimize devam ediyoruz. Rızıklarını deniz ve göllerimizden çıkaran balıkçı esnafımızın tekne bakımlarını ekonomik koşullarda gerçekleştirmelerine imkân sağlamak amacıyla tekne boylarına göre belirlenen miktarlarda epoksi macun, antifouling boya ve beyaz yağlı boya dağıtıyoruz. Böylelikle Süleymanpaşa, Şarköy, Marmaraereğlisi ve Malkara ilçelerimizde faaliyet gösteren 153 balıkçı esnafımızın işletme maliyetlerini azaltmalarına katkı sağlamış olacağız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak önümüzdeki süreçte de balıkçı esnafımızı desteklemeye devam edeceğiz. Projemizin faydalı olacağına inanıyor ve tüm balıkçı esnafımıza bereketli ve bol kazançlı bir yıl diliyorum” dedi.

Programda Su Ürünleri Kooperatifleri Birlik Başkanı Yaşar Karayel, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Fatih Bakanoğulları ve Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun konuşma yaparak, verilen destekten ötürü başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Konuşmaların ardından destek malzemeleri dağıtımı gerçekleştirildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.