Azbay: AK Parti, belediyecilikte çığır açmış kadrolar tarafından kurulmuştur

Azbay: AK Parti, belediyecilikte çığır açmış kadrolar tarafından kurulmuştur
Yayınlama: 01.03.2024
Düzenleme: 01.03.2024 15:00
A+
A-

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Salih Azbay, “AK Parti’nin hizmet ve eser siyaseti vizyonu, yerel yönetim geleneğine dayanıyor. AK Parti, belediyecilikte çığır açmış kadrolar tarafından kurulmuştur. Partimiz her alanda olduğu gibi, yerel yönetimlerde eser ve hizmet siyasetinin, demokrasi ve kalkınma atılımlarının öncüsüdür” dedi.

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Salih Azbay, yaptığı açıklamada, gerçekçi hedefler doğrultusunda çıktıkları yolda, 2024-2029 dönemine ait 5 yıllık projelerini ve Belediye Meclis Üyesi adaylarını tanıtacakları toplantı düzenleyeceklerini belirtti.

Toplantının 3 Mart Pazar günü saat 14.00’te Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenleneceği ifade eden Azbay, tüm vatandaşları bu organizasyona davet etti.

AK Parti’nin “Hizmet ve Eser Siyaseti” vizyonunun, yerel yönetim geleneğine dayandığını vurgulayan Azbay, “AK Parti, belediyecilikte çığır açmış kadrolar tarafından kurulmuştur. Partimiz her alanda olduğu gibi, yerel yönetimlerde eser ve hizmet siyasetinin, demokrasi ve kalkınma atılımlarının öncüsüdür” dedi.

“AK Parti belediyeciliği artık bir marka haline geldi” diyen Azbay, AK Parti Belediyeciliğini Çerkezköy’e taşımak istediklerini vurgulayarak, “Partimiz beldelerden büyükşehirlere, kırsal kesimden şehir merkezlerine kadar tüm vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini karşılayan, onların memnuniyetini önceleyen, yaşam kalitelerini yükselten bir yerel yönetim standardı inşa etmeyi başarmıştır” diye konuştu.

İNSAN ODAKLI YÖNETİM BENİMSENECEK

AK Parti olarak ortaya koydukları belediyecilik vizyonunun, hem bugünün değişen taleplerini daha kolay ve kapsamlı karşılamak, hem de geleceğin ihtiyaçlarına hazırlanmak amacını taşıdığını aktaran Azbay, şu ifadeleri kullandı: “Geçmiş yönetimlerde, çöplerin düzgün toplanması, suların kesilmeden verilmesi temel beklentiyken, bugün AK Partili belediyelerin idaresindeki şehirlerde sosyal donatı alanları, yeşil alanlar, sosyal ve kültürel belediyecilik gibi hizmetlerde yüksek standartlar olağanlaşmıştır” diye konuştu.

Azbay, Çerkezköy’de “insan odaklı” bir anlayışı hayata geçirmek istediklerini dile getirdi.

“AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ GİDEREK DAHA DA GÜÇLENEN BİR EKOLE DÖNÜŞMÜŞTÜR”

AK Parti’nin stratejik yönetim ve stratejik liderlik ile kentsel dönüşümden altyapıya, sosyal belediyecilikten kültür politikalarına, turizmden yerel kalkınmaya, teknolojiden katılımcı yerel demokrasiye ve çevreci yönetime kadar her alanda Türkiye Yüzyılına giden yolun taşlarını döşediğinin altını çizen Azbay, şunları kaydetti: “Öncüsü olduğumuz bu anlayış ve yönettiğimiz belediyeler vasıtasıyla ortaya koyduğumuz hizmetler sayesinde AK Parti Belediyeciliği giderek daha da güçlenen bir ekole dönüşmüştür. Partimiz, demokrasiyi ve kalkınmayı yerelden başlatan, reformlar yoluyla yerel yönetimlerin idari ve mali kapasitelerini güçlendiren, insan öncelikli, hizmet odaklı anlayışı tahkim eden, şehirlerin gecekondudan altyapıya, ulaşımdan imara kadar birikmiş sorunlarını gündeme alan ve çözüme kavuşturan, eser ve hizmet siyasetinde yüksek standartları yakalayan, altyapı ve üstyapı projelerini şehirlere kazandıran, insanların yaşam kalitesini ve memnuniyetini yükselten, kent estetiğini önceleyen, şehirlerin özgün mimarisini ve kimliğini koruyan anlayıştan bugüne kadar taviz vermemiştir.”

“HER ALANDA PROJELER GELİŞTİRECEĞİZ”

Azbay, AK Parti’nin belediyecilik tecrübesine ve birikimine dayanmasının yanında yenilikçi yaklaşımları da dikkate aldığını, partisinin “Türkiye Yüzyılı Şehirleri” ve “Gerçek Belediyecilik” perspektifini geliştirdiğini dile getirdi.

Azbay, “31 Mart Yerel Seçimlerini kazandıktan sonra insan odaklı hizmet anlayışıyla Çerkezköy’de alt yapıdan üst yapıya, sosyal belediyecilikten, eğitim ve spor alanlarına kadar her konuda çalışmalar yapacağız. Başta yaşlılar, kadınlar, gençler ve çocuklar olmak üzere insan hayatına dokunan projeleri hayata geçirmek istiyoruz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.