Aygun: Yıllar geçiyor, yollar bitmiyor

Aygun: Yıllar geçiyor, yollar bitmiyor
Yayınlama: 05.09.2023
A+
A-

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ’ın yol sorununu, soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı  Abdulkadir Uraloğlu tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi veren Aygun, “Yıllar geçiyor yollar bitmiyor. Tekirdağ’ın yollarını yine mi öteleyeceksiniz?” diye sordu

Aygun, önergesinde, “Tekirdağ-İstanbul Yolu’nun (D 567)  Çorlu İlçesi Yenice Mahallesi Şerefli Mevkii, Süleymanpaşa İlçesi Beyazköy Mevkii, Marmaraereğlisi Yeni Çifttik Mahallesi Mevkii, Marmaraereğlisi ilçesinden geçerken yol üzerinde bulunan ışıklar ile Marmaraereğlisi İlçesi Sultanköy Mahallesi Mevkii ve Silivri’nin Gümüşyaka Mahallesi Mevkii’nde trafik ışıklarının olduğu bölgelerde aşırı derecede trafik yoğunluğu ve yaya vatandaşların saatlerce süren bekleyişi söz konusu olmaktadır” dedi.

Aygun, şu sorulara yanıt verilmesini istedi:

1.      Söz konusu güzergâhlarda yayalar için üst geçit ve araçların trafik yoğunluğunu çözecek Dal-Çık Projesi’ni gündeme almayı ve 2024 Yatırım Programı’na almayı düşünüyor musunuz?

2.      Şarköy’ü İpsala Sınır Kapısı ile İstanbul Avrupa E-84  (D110) Karayolu’na bağlayan 33 kilometrelik duble yolu ne zaman yatırım programına alacaksınız?

3.      Malkara-Hayrabolu, Hayrabolu-Alpullu için duble yol yapacak ve 2024 yatırım programına alacak mısınız?

4.      Süleymanpaşa-Muratlı, Muratlı-Büyükkarıştıran karayolundaki asfaltlama tekniğinden kaynaklanan sıkıntıları giderecek misiniz?

5.      Süleymanpaşa-Hayrabolu Yolu ne zaman bitirilerek, trafiğe açılacak?

6.      Süleymanpaşa-Hayrabolu Yolu’nda; Banarlı Mahallesi’nde tarımla uğraşan çiftçilerimizin karşıya güvenli bir şekilde geçişini sağlamak üzere altgeçit yapacak mısınız?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.