Albayrak’tan ‘Harf İnkılabı’ mesajı

Albayrak’tan ‘Harf İnkılabı’ mesajı
Yayınlama: 23.08.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 23 Ağustos Harf İnkılabı’nın Tekirdağ’da uygulanışının 95. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Harf İnkılabı, tarihimizde kültür alanında gerçekleştirilen en önemli devrimlerden biridir.

Yeni Türk Alfabesinin kabulü, ülkemizde okuryazar insan sayısının hızla artmasını sağlamıştır. Bu sayede eğitim faaliyetlerinin toplumun tamamını kapsayacak şekilde yaygınlaştırılmasının önü açılmıştır.

Harf İnkılabı sayesinde çağdaş dünyaya hızlı bir şekilde uyum sağlanmış; ülkemiz eğitim, kültür, bilim ve teknik alanlarında kısa zamanda büyük ilerleme kaydetmiştir.

Ülkemize çağ atlatan büyük devrimlerin mimarı Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ne kadar şükretsek azdır.

19. Tümen Komutanlığı döneminde kentimizde görev yapan ve Tekirdağ halkının çağdaş ve yenilikçi karakterini iyi bilen Ata’mız, Yeni Türk Alfabesi’ni uygulamak için Tekirdağ’ı tercih etmiştir.

Tekirdağ halkı olarak Atatürk’ün duyduğu güveni hiçbir zaman boşa çıkarmadık; onun yolundan hiç ayrılmadık ve bundan sonra da ayrılmayacağız.

Bu düşüncelerle Harf İnkılabı’nın uygulanışının 95. yıl dönümünü kutluyor, bu büyük devrimin mimarı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.